Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

 :: Hřbitov

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Thu Apr 03, 2014 12:52 pm

Vytvoril som samostatnú tému, pretože nechcem, aby sa tieto veci stratili v jej temných hlbinách(navyše je možnosť, že tu bude viac komentárov, tak nech ju nespamujeme). Toto sa bude týkať niektorých informácií ohľadom vecí, ktoré sa chystajú.

1. PLAGUELANDS EVENTY
Cery súhlasil s mojím návrhom a teda v najbližšom čase začneme sériu eventov týkajúcich sa pomoci Argent Crusade. Takže sa pýtam, kedy by ste mali čas a chuť ísť na prvú časť, Browman Mill?(toto bude kratšie, keďže ide o malú oblasť a je to prakticky úvodné RP, ktoré odštartuje ostatné).
Druhá vec: GM práva pre Cerotha ešte nie sú...dominus et deus Martinus proste asi na tieto veci nemá čas(prípadne aj ostatní z tímu, ktorí by to mohli)...myslím to ale vážne, je tu Cata, tej práce je fakt dosť...hoci to RP komunite neprospieva.
Následkom tohto sa vyskytol malý problém...vlastne väčší. Keďže eventy sú robené ako pomoc pre AC, Ebon Blade a Bortherhood of the Light(všetky tieto tri skupiny budú zúčastnené, každá pri iných eventoch). Preto vyzývam ochotných ľudí, ktorí majú alty, ktoré by mohli byť pri eventoch aspoň ako zaplňujúce náhodné postavy z týchto skupín(s prípadnou možnosťou zapojenia sa na krátke chvíle do RP), aby sa prihlásili Very Happy Za Ebon Blade ponúkam Aeiru, ktorá sa zúčasní časti s EB(pri ktorej nebude Faelin...aj z RP dôvodov, aj preto, lebo sú na tom istom účte a nemôžu byť online naraz) a bude mať aj aktívnu rolu.
Taktiež, ak dakto má Undeada, prípadne DK na vysokom leveli(aspoň od takej 70) a chcel by si zahrať za bad guya, nech sa mi ozve...nechcel by som, aby sa to zvrtlo v obyčajné PvE proti omnoho slabším nepriateľom...a asi ani nikto z vás Smile A proste kým nemáme pri sebe GM, žiaden Aurius Rivendare sa nám nenaspawní ani sa zaňho nikto neprezlečie...dúfam, že chápete Smile

2. ORKSKÉ RP
Áno, čítate správne Very Happy Rád by som rozbehol RP za orkov úplne mimo Elrendaru(jediné, čo by mali tieto dve RP skupiny spoločné by bola guilda, IC by sa možno ani nikdy nestretli).
O čo by šlo? Keďže Elrendar je väčšinou založený na štýle: "Sme dobrí, silní a pomáhame, komu môžeme. Bojujeme za dobro aj keby proti nám stála banda psycho drakov, ktorí nám rozmlátia hrad...v tom prípade po nich ideme ešte viac." Netvárte sa, že to aspoň sčasti tak nie je Very Happy Je to super, ale občas mi príde, že tam jednoducho chýba to RP obyčajných "ľudí" a tých obyčajných vecí. Takéto dačo som tu ešte nevidel(na serveri), buď je to VkV alebo to, čo máme my. Neexistuje stredná cesta. Práve toto by som chcel spraviť(napríklad ako bol výcvik v pevnosti a následne v Ghostlands...dačo v podobnom štýle).
O čo by išlo IC? Ako iste viete, orkovia majú mnoho klanov. V Cate sa ukázalo, že sa môžu tvoriť a zanikať aj nové(jeden oblieha Northwatch...nikdy sme o ňom nepočuli a ani už nebudeme, lebo zanikol, zničený Alianciou v bitke). Takže, jednalo by sa buď o existujúci klan alebo zaRPíme vznik tejto skupiny. Išlo by o klan, ktorý by žil tým klasickým orkským životom...dačo pestujú, dačo ulovia, udržiavajú svoje zvyky...a bol by tam aj boj, ak by sa našlo dosť ľudí. Príklady RP by mohli byť lovecké výpravy, kmeňové stretnutia spojené s náboženskými obradmi, tréning bojovníkov(aspoň by sme si precvičili RP súboje), malé výpravy proti okolitým hrozbám, prípadne aj také veci ako sťahovanie klanu za lepšími loveckými príležitosťami...a ak by sa našlo viac orkov mimo klanu, tak aj slávnosť Om´Riggor(a pokojne aj s taurenmi a trollmi...Horda je rodina Smile ).
V Durotare a Barrens je viacero úplne opustených fariem, stanov a podobných miest, ktoré by sa dali využiť ako miesto pobytu. Nebolo y teda treba postáv vysokého levelu, čiže pokojne aj chary čisto na RP.
Jednalo by sa o RP vedľajšie popri hlavnému EK RP(ak by sa neskôr nenašli ľudia, ktorí by to vzali ako svoju primárnu RP aktivitu...potom s radosťou predám RP velenie, keďže Faelin a sin´dorei sú moja srdcovka a vždy aj budú...ani ďalších 50 postáv v RP to nezmení Very Happy ), ktoré môže fungovať aj na princípe spontánnych udalostí, kedy sa proste nájde dosť hráčov na svojich mainoch/altoch v guilde a povedia si, že idú RPiť. A tiež, ide o inováciu samotných členov, kam posunú klan oni svojím RP a čo vymyslia...jedinými obmedzeniami sú logika a lore...čiže priestoru je veľa Very Happy

Čo si o týchto dvoch veciach myslíte? Smile LET THE DISCUSSION BEGIN!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Thu Apr 03, 2014 5:37 pm

Jaj, zabudol som dodať, že kto nedokáže sformulovať normálnu odpoveď, nech sa ani nenamáha odpovedať(normálnou sa myslí akákoľvek, v ktorej bude vyjadrený názor, podpora, prípadne odmietnutie jednej alebo oboch spomínaných vecí spolu s odôvodnením, ktoré si rád pozriem a rád prediskutujem možné riešenie, keďže ani zďaleka nie som najmúdrejší a už určite nie najskúsenejší) Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Fri Apr 04, 2014 8:50 am

ad every-day RP:
ono v keep bylo i každodenní RP, dokud keep fyzicky existovala; prostě to byl malý uzavřený prostor ve kterém na sebe postavy nutně musely narazit

- hádám, že u mne je momentální absence in RP založena na příchodu cataclysm, protože se musím učit ovládat hru, objevily se nové lokace, nová npc, nové a nádherné příběhy a já jsem ten typ, co jde na Hyjal a začne si číst každý quest a hodinu sedí vedle Jaroda a Cenaria a jen se kochá tím, že jsou zpět Smile
plus jsem měla doopravdy  krušný březen v práci, až tak, že jsem se strhla způsobem, po kterém mi dnes šéf sám řekl, že bych měla na neschopenku nebo dovču, takže mne snad uvidíte online častěji
To každodenní RP v keep je bohužel takové spíše soukromé, protože pokud jsem na altovi, nikdo za mnou nepospíchá, naopak Eynor by do denního RP bral každý, protože očekává nějaký heroický úkol nebo quest. A ona chudinka momentálně neví, co si se sebou sama počít.

Líbily se mi každotýdenní porady, kdy se zhodnotilo IC co se děje, stalo, podalo hlášení, předaly úkoly - obvykle je vedl jeden z kapitánů, Ceroth nebo Altash. OOC se pak probralo, kam chceme směřovat. Navíc se válečná rada do RP pevnosti hodí, pokud smím prosit a shodneme se na jednom dni, kdy tu jsme všichni, znovu bych je zavedla.

Líbil se mi i Avelionin nápad, že by všichni mohli jeden den v týdnu být v keep na "cvrkot" nebo večeři, nebo prostě společné potkání a seznámení se - opět bych ale vybrala den, který vyhovuje více lidem. Narozdíl od porad mělo jít spíše o lehké RP.

K obyčejnému RP cvičících vojáků, kuchaře, lovce atd. toho moc nepotřebujete, stačí vám jeden další partner (RP přeci jen není single player mod)

Litovala jsem, že lázně a jezero u staré pevnosti se nestačily využít, těch vtipných scén, co mohly nastat, se smíšenou posádkou (nejen muži/ženy ale i různé rasy Very Happy)

ad2 - orkský klan:
kupodivu jsem tuhle stála v Orgrimmaru, nadávala, jak je hnusný a jak se v něm nevyznám, a pak jsem si všimla, kolik je v něm zákoutí pro RP. Nových. Ono pro orky mi přijde zajímavé už to, že se změnilo vedení a ne každý s tém musí být spokojený. RPit místo afkování dva orky na stráži nahoře na bráně, co se rozhodnou, že toho mají dost a založí si někde jinde nový klan... a nebo že to zkousnou a jdou na pivo.... a nebo, že je nový warchief super a proto se vydají na cvičiště, aby ho nezklamali! ... i to by přeci šlo

Já sama se tedy přiznám, že orka hrát nebudu - ne proto, že by mne nebavili nebo se nelíbili, ale krom humanů je to rasa, která má snad nejkomplikovanější lore, jakkoli ho má postava nemusí znát; prostě toho v minulosti stihli hodně a já netuším ani třetinu z toho, vždy jsem studovala kaldorei a sin'dorei a humani a orkové tak nějak profrčeli rychlíkem kolem.

Mám taurenku a trolku, trolku plánuji ještě jednu. S oběma bych se do takového durotarského dobrodružství klidně ráda zapojila.
Vím, že se pro taureny chystají eventy spojené s příchodem cata, jen co bude Ceroth mít práva.
Já sama za taurenku či trolku mohu nabídnout "průvodce" některými rituály inspirovanými u indiánů (potní chýše, vision quest atd)

ad argent dawn event serie:
ráda se zúčastním za nějaký vojenský char z pevnosti (Aerin, Ayenor); jako random element mohu nabídnout Hawke, Andiliena (Calciphera), popřípadě moje další alty od GodTouchers - DK mám ale jen kolem lvl 65 (krom Andiliena) a jsou female - většinou to jsou "profkovací" alty; našla bych i pár 60+ retrin a kopec hunterů

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Fri Apr 04, 2014 9:28 am

No, Ceroth spomínal, že včera by už mal mať GM práva...neviem, či sa tak aj stalo nakoniec. Ak áno, tak to značne zjednodušuje situáciu, ale aj tak by bolo dobré, keby sme sa my do toho zapojili aj tými random postavami na uľahčenie práce Smile No, tých altov, samozrejme, že ak to ide využiť, tak to by bolo super Smile

U toho záporňáka vlastne ide o to, aby sa mohol bez obáv pohybovať po miestach, ktoré má Pohroma a nebol by napadnutý a zabitý každým na okolí(bolo by blbé, keby jedného z veliteľov Pohromy každých 5 minút napadli a zabili vojaci Pohromy)...lenže teraz mi došlo, že to sú len 45 levely, čiže aj 60 bude v kľude proti nim Very Happy

Porady a večere sú super nápad. Dá to aspoň pravidelné RP aj v časoch, kedy nie sú rozbehnuté žiadne eventy a všetci sa budú dakde posúvať Smile
Neviem, myslím, že v nedeľu večer majú ľudia čas, no veľa eventov sa vtedy nedeje(zažil som dva, jeden v Ashenvale a dobytie mesta, a aj to len preto, že Arioth v sobotu nemohol)...dať to niekedy o 20:00 alebo 21:00, nejakú hodinku a bolo by...a porady možno v stredu pred rozprávkami, keďže vtedy sa fakt veľmi veľa toho večer nedeje, keďže nie je čas na nič dlhé Smile

A trollku beriem Very Happy
Ono orkovia mi prídu vlastne ľahkí, stačí vedieť základy ich viery(len šamani potrebujú vedieť viac...a šamana by som mal asi ja, keďže war ma vôbec nebaví a hunta by som chcel za elfa raz) a filozofie...asi ako ľudia, majú zložitú históriu, ale na RP tam nie je veľký problém ich zahrať, lebo ich je dosť veľa a rôzni...taký krvavý elf alebo Darkspear sú oveľa ťažší, keďže sa ich komunity strašne fixovane pohybovali a všetci boli ovplyvňovaní tým, čo sa dialo. Orkovia vlastne tiež, ale stačí u nich brať na vedomie, že boli v internačných táboroch, šli do Kalimdoru a tam žijú...fakt nič ťažké z hľadiska lore Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Fri Apr 04, 2014 8:56 pm

Co se týče náhodných postav, tak mám jen Ave a Avi, ale jen co si konečně nahodím TRP2, tak je můžu přejmenovat na cokoliv/kohokoliv by bylo potřeba. Ave můžu erpit klidně i za hraničářku, jen nebude mít luk.

Momentálně ale v RP toho asi moc nenadělám- mám novou práci a polovinu týdnů budu mívat odpolední, takže tu nebudu dřív jak v půl dvanácté večer(až na pátek, to se končívá dřív). Ale víkendy a týdny na ráno tu budu určitě  Wink
Scházet se ve středu bych brala, v neděli tu budu moct bývat v sudý i lichý týdny a docela mi chybí obyčejnej pokec. Na tohle bych určitě přišla.

Co se orků týče,tak jsme původně přemýšlela, že bych si založila orku až budu chtít shamiho(erpit ji můžu jako cokoliv jinýho), ale nevím jestli bych to stíhala.
Ale pokud má někdo zájem a jen neví jak orka erpit, doporučuju kouknout na wowwiki/wowpedii na základní věci o rase. Pro ty kterým by to nestačilo je pak nachystána spousta knížek. Časově po sobě jdou myslím Zrod Hordy, Poslední strážce, Příliv temnoty,Den draka, Vládce klanů a Kruh nenávisti. A samozřejmě všechny další knížky taky nejsou k zahození  study

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Sun Apr 06, 2014 1:12 pm

Na prednú stenu Light´s Hope Chapel dakto vycapil veľký pergamen:

"Na známosť sa dáva, že v pondelok 7. 4. vojsko Argent Crusade s pomocou oddielu z Elrendaru zaútočí na Browman Mill. Útok bude viesť lord Maxwell Tyrosus. Po dobytí oblasti a jej zabezpečení proti prípadným útokom z Noxious Glade sa naše vojsko presunie ku Corin´s Crossing.
Esarus thar´no darador! Za Svetlo!

Lord Maxwell Tyrosus, pán Light´s Hope Chapel a bývalý vodca Argent Dawn"

Dámy, páni a smyzmari, prvá časť série eventov týkajúcich sa pomoci pre Argent Crusade sa uskutoční v pondelok o 20:00(ako poznám našu guildu, určite to začne neskôr, ale prosím, skúste sa lognúť načas Very Happy). Celej operácii v RP bude veliť Maxwell Tyrosus, čiže postava môjho brata, Berthall, ktorú si z jeho milosti požičiam(hovoriť zaňho budem cez emoty ja, keďže je to human paladin). Vedenie Elrendaru zabezpečí Ceroth alebo nejaký jeho alt, prípadne ten, koho on určí, ak by nemohol, alebo Eynor za Aerin, Balahen, proste ktorákoľvek postava s dostatočnou autoritou nad našimi vojakmi v RP...to je už na vedení, koho si určí. Ak nám dá voľné ruky, tak budeme pod velením Maxwella/Berthalla(ak ho dakto napadne, neželajte si ma).
Následne prejdeme na Noxious Glade(ak bude čas, chuť a vhodné podmienky, viac sa dozvuete už na mieste).
Takže, vidíme sa zajtra Very Happy
Ak by ste mali chuť, dnes večer máme RP večeru/diskusiu/čo len si spravíme...proste také to light RP. Všetci sú vítaní Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Wed Apr 09, 2014 7:48 pm

Tak, Cery dostal GM práva a my máme možnosť pekne plynulo pokračovať v RP v Plaguelands.
Bitka o Corin´s Crossing prebehne vo štvrtok 10. 4. Začíname 21:00 v Light´s Hope Chapel. Účastníci sú povinní priniesť si desiatu. V prípade hamburgeru nezapomeňte na okurku.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Fri Apr 11, 2014 6:02 am

"The battle is over. We have won!"
lord Tywin Lannister

Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili včerajšieho RP a hlavne obrovská vďaka Cerymu za GM podporu(prakticky nám spravil fázovanie celej oblasti...pripadal som si ako v RP verzii Scarlet Enclave Very Happy ). Demolisher FTW! Very Happy

A teraz ohľadom výsledku RP: Corin´s Crossing dobyla Argent Crusade. Elrendar sa stiahol späť do Light´s Hope Chapel. AC zabezpečila oblasť okolo mesta, ovládnuc prakticky celý stred Plaguelands, ohraničený vodnými plochami(s výnimkou Corin´s Crossing a Browman Mill tam nebola žiadna prítomnosť Pohromy vo väčších počtoch, čiže je to len logické...navyše je oblasť ohraničená nielen jazerami ale aj vežami).

A čo sa týka OOC vecí. Dobýjanie EP bude teraz prerušené a začne znovu po Veľkej noci. Dôvodom je nielen to, že nemám veľmi čas na organizovanie týchto vecí v nasledujúcom týždni, ale aj to, že sa bude dať RPiť niečo z medziobdobia medzi WotLK a Catou(už čo a či vôbec, to je na Cerym) alebo prípadne aj nejaké veci zo súčasnosti, ktoré sa týkajú minulých alebo možno začať niečo nové. To obdobie medzi včerajším eventom a budúcim je aj IC, keďže Argent Crusade zabezpečuje oblasť a v bitke stratila mnoho mužov. Navyše, ďalšia časť vyžaduje určitý odstup v čase, inak by to naozaj nedávalo logiku.
Dúfam, že som na nič nezabudol Very Happy

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Ceroth Fri Apr 11, 2014 3:43 pm

Okej, co nás čeká a nemine: Tauří event (nejen pro taury..ale hlavně pro ně!!!) - aneb vypořádání se vývojem mezi patchi 4.0.1 a 4.3.4

Pokračování Emerald dreamu - klíč máme, ale Sen sám o sobě je stále nestabilní a nebezpečný, kdoví jaké hrůzy tam na Elrendar čekají...

Pátrání po zmizelých...Zirael Hawková byla naposledy viděna v doprovodu Goriana de Ray a Ken'jun si vyšla na rande...před měsícem

To vše a mnohem víc ve stínu křídel bývalého Aspekta Země. Zapněte si pásy, bude to házet!


Naposledy upravil Ceroth dne Sat Apr 12, 2014 10:40 am, celkově upraveno 1 krát
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Fri Apr 11, 2014 5:42 pm

Nedavno jsem něco řešil s Cerym, konkretně hodnosti v pevnosti. mame jich celkem málo a pro RP fanoušky, jako sem ja je to dost omezijici, teda military a history fanoušky jako sem ja.
Dale bych rad nějak zohlednil tresty a naopak pochvali za plněni ukolu, a jejich prubeh.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Fri Apr 11, 2014 5:59 pm

No, ono je tam ale aj to, koľko nás vlastne je...lebo, napočítal som nejakých asi 15 hráčov, ktorí majú postavy v pevnosti...a to nie sú všetci aktívni a mať pri tom dva stupne velenia je už myslím dosť(lord/lady-kapitáni). Hoci by bolo super mať normálne hodnosti, len aby to nedopadlo, že bude 5 postáv vojakov a zvyšok budú dôstojníci.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Tue Apr 22, 2014 8:31 am

Tak, na priebežné info, tu je mapa súčasného EP v RP. Aby ste mali predstavu, ako je čo ovládané(jedná sa o vojenskú kontrolu, pri EB ide napríklad len o územie, ktoré zabezpečil...aj tieto hranice sa budú meniť). Mapu budem postupne aktualizovať s tým, ako budú prebiehať eventy Smile
Okrem tohto samozrejme môže mať Pohroma aj menšie tábory, ale naozaj neviem o polohe každého nemŕtveho stanu na mape Very Happy
Je to len nákres v MS Painte, keďže som PC analfabet, na nič lepšie sa nezmôžem Very Happy Ale pre informačný účel hádam postačí Very Happy
Spoiler:

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Sun May 04, 2014 8:56 pm

Vzhledem ke zmatkům na konci RP kvůli pokračování sem dávám svůj časový rozvrh:
5.-9. května mám na ráno, tudíž můžu na RP kterejkoliv večer
12-16. května mám na odpoledne, takže během těch dnů budu moct na RP jedině dopoledne nebo pak od půl dvanácté v noci(což asi nikdo nepůjde  Evil or Very Mad )

Směny by se podle všeho měly střídat pravidelně lichej/sudej týden, takže pokud si tuhle práci udržím, takhle tu budu bývat.
A zároveň bych chtěla požádat, jestli by se případně nedalo RP pozdržet/erpit něco jinýho když budu mít odpolední, abych nebyla mimo. Případně pokud by všichni měli čas jenom já ne a nechtělo by s vám čekat, aby jste mi kdyžtak pls někdo sdělil info o které moje elfka přišla.
Víkendy bych měla mívat celý volný.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Mon May 05, 2014 3:38 am

No, pokiaľ viem, rozbehnuté RP je Gorian, Smaragdová nočná mora(flashback s potrebou GM) a Plagelands.
V Plagu to zvládame v pohode už aj bez GM, lenže budúci týždeň začínajú prvé skúšky, čiže, hoci si čas na RP vyhradiť niekedy dokážem, rozhodne počas najbližšieho obdobia nečakajte posun pri tomto RP.
V prípade, že niekto má ale nápady pre začiatky iného RP, tak do toho Very Happy (vzhľadom na momentálny časový rozvrh Ceryho by som ale odporúčal, aby to bolo prevediteľné bez GM)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Mon May 05, 2014 8:42 am

*Co se týče Smaragdové noční můry - tam jde de facto jen o jeden boj s poblázněným Eranikem, a pak se začnou dít věci, které budou vaše postavy řešit spíše jako něco, co nemohou či nemohly ovlivnit a zda vůbec - a jak - ty události ovlivnily je samotné. Patrně nebudete vědět o Eranikově sebeobětování, kdy si vyměnil místo s Yserou, aby se zachránila, dokud po tom nebudete vysloveně pátrat mezi druidy či si nepohovoříte s někým od zelené letky. Pokud máte jiný nápad, nebo byste chtěli projít záchranu Ysery in persona a máte návrh na scénář, sem s ním.

Gorian de Ray - doopravdy mne mrzelo, že se začlo tak pozdě, Ceroth toho času nemá nazbyt a navíc řešil jisté konfliktní GM, které ho rozhodilo a kazilo mu náladu (nehledě na to, že po každém pádu serveru ty věci musel spawnovat znovu).

Dohodla jsem se s ním, že po ukončení celé té "sklepní" akce hodím na GN forum mou přípravu eventu, aby lidi měli vůbec potuchy, oč jde a kolik piplání s tím je - i když to usnadním tím, že předem najdu ID NPC a objektů, takže je nemusí hledat během eventu. Také jsem chtěla, aby to tam prošel s Necris a Riaci a ukázal jim, oč vlastně v takovou chvíli jde Smile

*Co se Goriana týče, tam si bez GM podpory můžete zpětně projít tu cestu z Duskwood.
Info z mojí strany: Na kraji Deadwind pass u první rokle za první zatáčkou (někde obklopené pavouky nejlépe) byste měli najít ten vozík, co si pronajala Hawke a mrtvé kodo. Pavouci do něj už asi nakladli vajíčka. Raptorovy stopy vedou někam směrem ke Swamp of Sorrows, očividně měl naspěch.

*Pokud budete chtít rpit péči o Suraku či rozhovor s ním, jsem k dispozici - i za Ronyu dceru loupežníka, totiž tu učednici od arcimágyně Lerydy. Hrůzou jsem dnes nemohla spát, že jsem Eynor nechala přes noc blond Very Happy

Pokud opomenu tahle příběhová RP co se táhnou na delší dobu, vždy je zde možnost RP v pevnosti - Faelin měl super nápad, že dokud nejsou spawny, budeme jako pevnost používat Hearthglenn ve Western Plaguelands, vypadá jako pevnost, je tam i střelnice, místa na trénink, poradní síň, mágská věž i strážná věž, stáje. A spousta rekrutů Very Happy

*Minimálně je zde čekající příběhová linka s Moonwolfem a piráty - není na ní potřeba GM. Kdokoli je zván, jen Moony holt nemá moc čas.

*Číhá i RP týkající se zmizelé Kenjun. Lze začít bez Cerotha, pokud bude zájem, houkněte na mne online - začalo by se v Hearthglenn, kam dojede podivný "posel".

*Bez GM pomoci můžete také zkusit rozluštit ten =>vzkaz<=, co psala tehdy super-opilá a super-ubrečená Hawke. Ta divná kytička se spirálou uprostřed měl očividně být její nákres Sunwellu. Zbývá tam cosi o Blade's Edge a nenalezené galerii.

*Pokud je zájem, mám pro vás také eskortní úkol - ochránit posla. Lze bez GM. Budete ale skřípat zuby.


Naposledy upravil Eynor dne Mon May 05, 2014 8:49 am, celkově upraveno 3 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Mon May 05, 2014 8:42 am

Jinak pokud budete rpit s Orkeltem nebo se s ním bavit, zkuste (taktně) naznačit, že oslovovat osoby podle nicku je chyba. Osoba může být
a) maskovaná, pak by ji neměl poznat
b) hrát jiný char, protože to tak je snazší
Eynor tam rozhodně být nemohla, Eynor ani jako Eynor nevypadala. Pravá Eynor má bříško odpovídající nějakým 5 měsícům a je v bezpečí v pevnosti, ke svému vzteku Very Happy

Sama mám vyplé nicky u postav i NPC, když rpím. V pve a pvp to ale dělá neplechu, nedoporučuji.

Takže beru, když vstoupíte do místnosti u Sunwell, kde je kdosi v tabardu a bílém plášti s kloboukem jaký by si snad narazila jen Ashia, že poznáte "Hawke" - věděli jste, že tam jde, mívala přístup k tabardu i plášti jako pokojská, navíc ten klobouk měla už v Thunderbluff. To beru.
Ale povolávat na vysokou blondýnu stojící k vám zády "Eynor!" je... Very Happy

Nenadávat, vysvětlit. Vím, že Orkelt velice dobře rpí "jasnovidce", takže tam bych pak brala, že zná jméno toho, na koho se podívá (trochu OP, proč ne), ale tady byl vedle, prostě jsem tam byla za něco, co vám pomůže přežít a do raidu vždy popíše situaci pokud by nebyla jasná.


S tím souvisí i má prosba - až budeme pokračovat, tak než se vrhnete do místnosti a vyvraždíte ji, nebo zase zabloudíte, pozdržte se a nechte si to ode mne popsat - tedy za předpokladu, že vás napadne něco hledat nebo se rozhlédnout.

Část, ve které jste byli, patrně bývala kryptou, ale rakve a ostatky v ní se už rozpadly. Zdá se, že je používána jako vězení pro nepohodlné vězně - i podle slov mágů mnoho vešlo dovnitř, nikdo ven. Jen jeden černovlasý elf v nákladné róbě, který se konfrontaci s nimi vždy elegantně vyhnul.

Suraku vypadá, že bude nějakou dobu neschopen letu, odebírali mu krev a šupiny a drželi ho původně pomocí nějaké zlé magie, takže je dost slabý. Naposledy jste ho viděli při událostech v Tirisfal (akce "mimino"), od kterých uplynuly tři týdny, to znamená, že patrně tam byl zavřený tak dlouho.
Také je celkem pravděpodobné, že nebyl jediný, kdo strkal nos, kam neměl, a skončil tam dole zavřený. Nemyslete si ale, že by všichni vězni byli přátelsky naladěni (viz agresivní stádo elfích konkubín).
Very Happy

_______________________________________________________________________________________________________
Hm teď mi dochází, že Hawke dost často ztrácí mounty...
- talbuka jí zabavil Gorian a zakázal ho používat (toho jste našli)
- motorka zůstala u výtahu v Thunderbluff, protože byla Hawke unesena za pomoci magie přímo z plošiny
- raptor zdrhnul před pavouky
- Suraku skončil ve vězení (našli jste)
Ta se vysloveně vyplatí Very Happy

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Mon May 05, 2014 4:09 pm

Uu a ještě jsem si vzpomněla, že tu je RP které naznačila Isiel - studenti doktora Krastinova jdou po těch, co mu tehdy zatnuli tipec Smile
to jen na okraj Very Happy

A duch kapitána Rejnoka, který nechal vzkaz u Faelina a Falanthira pro kohosi. A oni ho nevyřídili. Takže je bude chodit strašit. Razz

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Tue May 06, 2014 6:24 am

A ještě jedna věc k Emerald dream, na kterou jsem zapomněla: drak, který zničil původní pevnost a prý způsobil smrt Altashe, je stále naživu a stále naštvaný. Je to ten samý, co se při vaší výpravě do Hinterlands proměnil na Vysokou elfku, která zlomila srdce Moonwolfovi, a pak mu dala svá jablíčka. Very Happy

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Wed May 07, 2014 9:13 am

No, dve veci:
Čo sa týka vbehávania do miestností: Absolútne súhlasím. Hlavne keď ide o miesta, kde musíme niečo hľadať. A tiež, nevbehnúť tam ako psycho, keď vidíme nepriateľov(našťastie pri skupine, ktorá bola v krypte sa to nestáva, ale už som zažil aj také, kedy bol mob, ktorý sa dal využiť pri RP zabitý, lebo sa dakto veľmi ponáhľal). Blaze of glory fungovalo pri Battlestar Pegasus, ale my nie sme dvojkilometrová vesmírna bojová loď obkľúčená nepriateľmi, ale RPeri, čiže nie je dôvod vrhnúť sa po tom prvom, ktorého uvidíme v samovražednom ničivom ošiali Very Happy
A druhá časť na toto nadväzuje: Plaguelands. Keďže som sa včera dozvedel, že moje plány na 6 skúšok v zápočtovom týždni nebudú môcť byť naplnené kvôli tomu, že učitelia tie termíny ani nedávajú, prípadne ani nebudú, zosekalo sa mi to na 3 skúšky...z toho sa musím učiť na 2. Z toho vyplýva, že zrazu mám dosť času na to, aby som tu každý večer pár hodín pobudol a teda môžeme začať s pokračovaním eventov. Vyjadrite sa, kedy by vám to vyhovovalo(v sobotu môžem až od 9, v nedeľu približne medzi 8 a 8:30 s tým, že budem mať čas len asi hodinu, maximálne hodinu a pol), prípadne či to vôbec teraz chcete(Karazhan sa prakticky odohráva v ten istý deň ako kobka, čiže naše postavy, ak som správne vyrozumel, to už môžu mať za sebou a nemusíme sa IC fixovať na Deadwind Pass).
Trochu podrobností k tomu: Ako viacerí viete, Cary už nemá toľko času na hru, ako mal a teda aj GM podpora musí byť dopredu dohodnutá a musíme sa zariadiť podľa neho. A aj tak by myslím bolo dobré, keby sa tá podpora obmedzovala čisto na RP, ktoré bez nej zariadiť nejdú(ako napríklad to Corin´s Crossing, kde RPiť neexistujúce armády by bolo asi dosť ťažké). Pre ostatné eventy zo série to už potrebné ale nie je, keďže v nich budeme primárne sami alebo nám na vojakov AC budú stačiť NPC, ktoré sú v daných oblastiach. Bude síce potrebná určitá úroveň predstavivosti, ale to nám len prospeje.
Keďže ale nemáme GM podporu, sú tu určité veci, na ktoré treba upozorniť. Ako som už spomínal, ak je dakde pomenované NPC, tak zabíjať ho by bola obrovská chyba. Nikdy neviete, či tvorca eventu zrovna toto NPC nepotreboval na objasnenie niečoho týkajúceho sa eventu(stále nevieme, prečo sú vo všetkých miestach, ktoré sme navštívili po zemi porozhadzované telá nemŕtvych, ktorých nikto od nás ani AC nezabil a ako boli vytvorení silnejší nemŕtvi, s ktorými sme sa stretli tiež v každej oblasti(napríklad pán Browman alebo tie obrovské veci v Noxious Glade) a s tým sa zrejme viažúci menší počet vojakov Pohromy, aký by sme si predstavili. A to ešte nerátam to, že sa stretneme so Scarlet Crusade a vieme, kto ich vedie Very Happy
Plus, bez GM nemôžeme vojsť do nejakej miestnosti, kde uvidíme naspawnené veci a mobov a povedať si: Dobre, toto je tá podstatná miestnosť, je tu niečo, čo je inak a teda sa sem nevrhneme. Pretože v normálnej hre ten rozdiel medzi miestnosťami neexistuje.
Prakticky som povedal v mnohom to isté, čo Eynor, ale dal som to na príklady Very Happy Niekedy je lepšie mať trochu dlhšie RP a spraviť všetko poriadne ako mať kratšie a rýchlejšie, po ktorom sa ale tvorca chytá za hlavu, lebo základná dejová línia, ktorú vymyslel nebola naplnená a indície na "záhady" neboli vôbec RPerom dodané.

Čo sa týka veštenia...neviem, ja osobne za svoju postavu mám radšej, keď môže byť prekvapená, prípadne niečo nevie(ak si všímate, Faelin stále nebol schopný nájsť spôsob na prelomenie Gorianovej mágie na Hawke alebo nebol schopný zavrieť portál(ale to len preto, lebo bol silný...ak ste čítali Cestu tieňov, viete, že úspešne dokázal privolať maximálne sukubu a teda niečo, čo prenesie nathrezima je nad jeho sily)). Síce hra nám ukazuje, že vo WoW existujú OP postavy(Thrall, Jaina, Uther), ale(a to je možno aj rada pre prípadných nováčikov v RP, ktorých ešte nepoznáme, a ktorí si toto niekedy môžu prečítať), tieto postavy sú OP len príležitostne. Jaina bola v Tides of War pomocou Focusing Iris schopná zničiť flotilu Hordy. Thrall s pomocou aspektov vedel vystreliť z Duše démona a vážne zraniť Deathwinga. Uther takmer v súboji jeden na jedného dokázal poraziť Arthasa(keďešte bol DK), rovnako ako extrémne starý Anasterian bol schopný princa aspoň zdržať. Všetky tieto postavy ale takéto veci ukázali len párkrát za život a ich niekoľkoročnej aktivity v lore. Ceroth je tiež jednou z týchto OP postáv, ale tiež ho nevidíme natrieskavať zadky démonom na dennom poriadku Very Happy Ale ak hráč RPí tieto OP veci permanentne, tak potom je to... Very Happy A keď vám príde veštec do RP a zrazu po jednom dni zistí to, čo sa celá skupina RPerov IC snažila zistiť dlho a robila pre to mnoho nebezpečných vecí, je to... Very Happy
Ak niekto pozeráva Game of Thrones alebo čítal Pieseň ľadu a ohňa, pozná príklad veľmi dobrého konceptu veštca. Postava Jojen Reed je jednoducho človek, ktorý vidí veci...ale vidí len pár vecí, ktoré sú mu dané a o mnohých iných nemá ani poňatia a nemôže im zabrániť. Navyše platí za to cenu, máva záchvaty(v seriáli sa to minimálne podobá na epilepsiu, ak to aj priamo nie je ona, v knihe si už nepamätám), počas ktorých to niekedy vidí. Prakticky to nie je dar, ale čiastočne aj prekliatie. Vidieť niečo takéto u kohokoľvek v RP, bolo by to super(proste, vykompenzovať to dobré niečím, čo je zlé a to dobré OP nepoužiť vždy...vybalansovaná postava) Very Happy

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Sun May 18, 2014 7:15 am

Takže, Gorian aj Malchezaar sú mŕtvi *rozdá všetkým pivo a sám si vezme čaj* Ak náhodou k tomu ešte nie je nejaké pokračovanie, tak by zrejme jedinou nedoriešenou sériou RP zostávalo Plaguelands.
Čo sa týka tohto, zostáva nám materiál na 4 večery, rozdelený na dve časti:
1. Tyr´s Hand
2. Plaguewood a Stratholme
Tento týždeň mám menej času, či už počas večerov alebo aj cez deň(skúšky a podobne). Napriek tomu by nebol problém dať niekedy počas tohto týždňa ten Tyr´s Hand. Druhá časť by mohla byť budúci týždeň, keďže vtedy okrem učenia sa na jednu skúšku mám absolútne voľno Smile Len upozorňujem, že pri druhej časti by bolo najlepšie, keby RP bolo počas troch po sebe nasledujúcich večerov, keďže vtedy budeme fixovaní na jedno miesto a naše postavy nebudú môcť odísť do pevnosti alebo Light´s Hope.

Čo sa týka toho času, Tyr´s Hand odhadujem na približne rovnaký čas ako eventy pred ním, niečo medzi 1 a 2 hodinami. Čas mám dnes, v pondelok, možno v stredu(tam zrejme až neskôr večer) a potom až štvrtok a sobotu. Nerobí mi problém sa prispôsobiť, tak sa ozývajte, kedy by vám to najviac vyhovovalo Smile (GM podpora potrebná nebude)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Sun May 18, 2014 8:10 pm

Tyr´s Hand sa odohrá v pondelok o 20:00. Všetci ste srdečne zvaní Smile (primárne prosím vaše postavy z pevnosti, prosím aby sa to nezvrtlo v ďalšiu vojenskú akciu, kde Elrendar bude zastúpený dvomi postavami a ostatní 6 budú mimo pevnosti)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Sun May 18, 2014 8:21 pm

Ráda bych, budu jen doufat, že tou dobou už budu doma (neslibuji).
Hawke se nedočkala reakce od lorda na svůj dotaz, takže je nepoužitelná, v tom případě nabízím jen Eynor a Aerin Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Sun May 18, 2014 9:01 pm

Super Very Happy Inak, ak náhodou nemáte postavu v Elrendare, prípadne sú všetky vaše postavy nejako indisponované, tak stále je možné hrať za náhodného vojaka/mága/zemiak. Proste si na jeden event prevezmete nejaké neznáme NPC a budete hrať za túto postavu...stačí ak nahodíte tabard a nie extra OP equip a je to Very Happy (dobrým príkladom takejto postavy bola Aerana, ktorá bola hraná na postave Avelion...postava na krátku dobu, ktorá sa potom vytratila a znovu sa v RP začala zjavovať klasická postava na tom chare...toto môžete spraviť aj vy, ak sa tam chcete dostať a nemáte nikoho vhodného) Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Mon May 19, 2014 8:17 pm

Šla jsem odtamtud pryč, nemusel jsi odlogovat. Je to tvůj event, pardon za vměšování, příště si raději mozek a aktivitu nechám pro sebe. Je to totiž trestné.

Ohledně OL/Varedise jsi velice mimo, co se info a zdroje týče - vůbec jsem neřešila, kde Varedis je, ale že někdo vykopl muj char ze skupiny nuceným RP a musím to info podávat přes whispy třem osobám naráz na dálku a fakt mne to nebavilo, že se ženete z blasted zbytečně do OL.

Mimo jiné jsem u toho se Scarlety myslela, že čekám na Orkelta, a že se záporáci od Ceryho hodí. (není pak nutno rpit 30 kol rolly na to, kdo vyhraje, jestli npc, nebo já)
Ale lousy leadership je lousy leadership, viděli jsme už u stromu. Na počátku eventu jsem s Aerin jasně řekla, že má volno, ale pomůže v něm, mohli jsme doRPit to, zda dostala rozkaz se přidat, což jsem i chtěla, ale nastal OOC přesun. A nezlob se, tak jak to bylo vymyšlené to fakt nebylo na hodinu-dvě. Se všemi rolly atd.
Na tohle tedy rozhodně nemám čas tento týden ani jiný, takže se eventu s AT dobrovolně vzdávám, určitě za mne najdeš super schopnou náhradu. Aerin klidně v keep zažaluj, podobných reportů už si užila. Není sebevrah, aby šla za vůdcem na zbytečnou smrt.
Divné je, že nemám problém s velením Balahena nebo Falanthira, ale ti by po sobě asi těžko nechali šlapat humana, který se chová non-lore wise.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Anonymní Mon May 19, 2014 8:40 pm

Hallin má zítra čas celej večer, já taky, tak jsme to pokračování hodina do kalendáře na sedmou(než se slezeme, tak stejně bude osm  Very Happy ).
Snad budete mít taky čas, při nejhorším by se to odložilo na někdy jindy.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Mnoho vecí na OOC diskusiu :D Empty Re: Mnoho vecí na OOC diskusiu :D

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 :: Hřbitov

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru