Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eventy u Elrendaru

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Anonymní Tue Jan 27, 2015 9:44 pm

Kopí Úsvitu IV - Krystalová mezihra a Hledání u Mok'nathal

Ogatix se narovnal od svého mistrovského díla z kamenů, větviček, použitých tub barvy a nevybuchlých výbušnin, které s sebou tahal snad ještě od Kezanu. Zamnul si ručičky a vyrazil za Veranisem a Engiee, aby jim představil své umělecké dílo. Jeho rozzářenou tvář trochu zchladil pohled na Eloyn Brightshore, kterak stojí s hrncem brambor v rukou uprostřed chodby vedoucí ke kuchyni a vraždí pohledem někoho za rohem.

"Dokončil jsem to! Monument padlým hrdinům!" prohlásil hrdě.
"Komu... co... přesně?" optala se tím tónem "mám vůbec chtít znát odpověď?" a zadívala se na něj, pak se zamračila na Eliendira, který vyšel zpoza rohu a při tom si šeptal cosi s Engiee.
"Pomníček pro družinu pohřešovanou v akci! Jsou pryč už tak dlouho a nejsou o nich zprávy! Je na čase je oplakat a převzít kontrolu nad pevností! Oba kapitáni mrtvi, oba seržanti mrtvi, můj mistr Darksun... mrkev!" vyhrnul si rukávy a prokřupal klouby, pak dramaticky zamáčkl pomyslnou slzu.
Eloyn zavřela a otevřela oči, ale goblin, chystající se ovládnout Elrendar, tam stál dál ve své póze ne nepodobné soše v Booty Bay z dob, kdy ještě mívala obě ruce.

"Nebyl bych tak rychlý s pohřbíváním padlých, už jednou se to neosvědčilo," řekl tiše a klidně Ceroth Sunhand, který se náhle objevil v chodbě za zády Eloyn a věnoval jí i goblinovi zamyšlený pohled smaragdových očí. Na rukou nesl spícího synka, pokývl všem tiše na pozdrav a prošel kolem nich ven z chodby do slunečního svitu. Chvíli hleděli beze slova za jeho vlajícím bílým pláštěm.
"Chci oddíl hraničářů a mága, který je dostane bez meškání do Shattrath. A zavolejte mi Catheryn Teleri," řekl lord venku elfovi na stráži, který jen zasalutoval a okamžitě vyrazil plnit rozkaz.

Ogatix stál dál strnule jako socha, jen v jednom oku mu cukal tik.
"Natož s přebíráním vlády nad pevností, když je lord doma," šeptla Eloyn a rychle se i s hrncem ztratila do kuchyně.
Ogatix měl ještě chvilku zelenější barvu, než obvykle, pak ho z jeho strnulosti zachránila škytavka. Otočil se na patě a utíkal zpět ke svému pomníčku.



Eventy u Elrendaru - Stránka 4 BladeEdge


Průběh eventu:


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092214_223727


"Naberte si vodu a utíkejte za vaší velitelkou, štěňata, a buďte opatrní, tam na venku číhá velký svět," odfrknul si Leoroxx. Pak poklekl vedle svého ryse Tethika a začal ho škrabat za ušima. Velká kočka si olízla tesáky a upřela jantarově zářící oči na skupinku elfů, jako by přemýšlela, který z nich je slabší kus.
Catheryn se netvářila spokojeně - opět byli v místě, kde její kapsy plné zlata neznamenaly nic. Faelin kývl, posbíral měchy na vodu a odešel je doplnit i ostatním, zatímco Eyra se otočila na družinu. Moonwolf si připadal jako Gulliver na cestách a neustále se stavěl na špičky a dělal se větší. Skoro u toho zapomněl popíjet rum. Mok'Nathal byli zatraceně vysocí!

"Ještě bych se potřeboval na něco zeptat," ozval se Thanalos Dawnspear směle a přistoupil blíž k obrovi.
"Mok'Nathal si ale povídá jen s lovci. Ne se štěňaty," opáčil Leoroxx a narovnal se v celé své výši.
"Jsem také lovec. Povídal jsi, že nic neprodáváte a nic nemáte, jen čest. A ta moje závisí na tom, jestli najdu ten oltář v hlubinách a syna Gorgoronda. Znáte takové místo? Je to někde tady?"
"Hovoříš rychle a mnoho, jako když prší v Zangarmarsh," Leoroxx se plácl do stehen a dal se do smíchu, "za lovce mluví činy, ne slova."
"Proto nejsem dobrý řečník," usmál se Thanalos a Avianna ho hned podržela:
"On to odděluje, věčně hodně kecá a při lovu pak mlčí."
Catheryn provrátila oči a žalobně se zadívala na Eyru:
"Myslela jsem, že už odcházíme," zavrčela.
Seržantka se zadívala na ni, pak na Thanala, který čekal, ale když kývla, opět se otočil k Leoroxxovi. Catheryn něco si založila ruce na prsou a zasyčela:
"Zdržujeme se zbytečně..."
Faelin se vrátil s měchy plnými vody a rozdělil je družině, pak se zadíval na Leoroxxe a seržanta, který od opasku vytáhl zmačkaný pergamen a ještě zmačkanější mapu.
"Čest deště ze Zangarmarsh je v hrožení?" chechtal se Leoroxx dál, "podívej, pískle: Gorgrond byl obr, z jehož kostí je naše země a jehož krev tavíme do našich zbraní. Kopím je každá skála, kam se podíváš. Co tam máš dál?"
Catheryn začala ostentativně zívat, Hawke na ni jen pohlédla, pak zakroutila hlavou a tiše promluvila:
"Zkusím najít Suraku, počkáme na vás mimo dohled vesnice... a prosím... prosím! Nikdo mu neříkejte, kdo zabil tu matriarchu netherdraků. Nikdy," otočila se k odchodu po krátkém zasalutování seržantce a Catheryn opět sykla:
"Jasně... jdi si..."

Thanalos přelétl očima pergamen, pak se zadíval na seržantku a ta jen mlčky kývla, začal tedy pomalu číst, jako by nenáviděl každé jedno slovo a každou slabiku toho textu:
"Jsem jeden ze sedmi synů, pro jednoho král a pro druhého bůh.
V mých žilách proudí krev Gorgronda,
mé oko se upírá na černého barona se smuteční hřívou.
Chceš-li mne najít, musíš tančit na ostří meče i na hrotu kopí.
I tak rozdrtím tvou duši, pokud zkusíš rušit můj oltář v hlubině,
kterou obývají raptoři se žhnoucíma očima
...," dočetl a zadíval se na Leoroxxe, zatímco se Catheryn sama pro sebe zle pochechtávala a Eyra pomalinku zatínala a rozevírala pěsti.
Leoroxx se mračil, ale vydržel celou dobu mlčet, pak jen kývl hlavou:
"Na severozápad od nás je kaňon plný raptorů s očima jako plamen, Daggermaw. Tu roklinu ovládají obři."
"A je tam nějaký oltář?" Thanalos zatajil dech.
"Je jich hned několik, u jednoho z nich ogři uctívali Sculloca, Drtitele duší, jednoho ze sedmi synů Gronna. Ale dlouho jsme o něm neslyšeli."
"Pak budu doufat, že Thanael neměl štěstí, aby hned narazil na ten správný," zavrčel Thanalos a ohlédl se na seržantku.
Leoroxxův hlas ho ještě zastavil v půlce kroku.
"Černému baronovi se vyhněte. Stejně vás ogři rozšlapou, než vůbec narazíte na překupníky z Bashir's Landing. Ale kdybyste náhodou přežili, stavte se pro lekci lovu, štěňata," znovu se dal do smíchu a začal drbat ryse.

Thanalos mu kývl na pozdrav a zadíval se na Eyru:
"Myslím, že každý máme, co jsme chtěli, seržantko."
"Máme? Vidíš tu někde kapitána a kapitánku?" odvětila rozhněvaně a smutně.
"Ne, ale víme, že jsou naživu," namítl, "snad věříme, že by se o sebe dokázali postarat..."
"Bashir's landing!" Eyra zabodla prst do mapy, kterou držel. "A nezkoušej cestou zdržovat s oltářem a Kopím Úsvitu."



Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Blades-edge-mountains-full

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Kopí Úsvitu V - Gruulův syn

Příspěvek pro Anonymní Thu Jan 29, 2015 3:59 pm

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 8320880513_8c5db55284_b


Kopí Úsvitu V - Gruulův syn


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092214_231127


Zirael upírala oči na linii obzoru rýsující se nad ježatými bodci skal, které daly jméno celé okolní krajině. Dračí páteř.
Tam, na sever od nich, někde nahoře na té plošině, mělo být Bashir's Landing a poslední stopa po kapitánovi Brightspear... i kapitánce Windsong.
Zleva ji oslepovalo zapadající slunce, které již bylo téměř za obzorem. Thanalos Dawnspear seděl za ní v sedle Suraku a kontroloval střelku kompasu, nakloněn trochu stranou a dolů... měla zvláštní pocit, že od Netherstorm se ta střelka zasekla na jediném směru, o čemž zapomněl seržantce říci, ale on vždy míval plán. Nebo to tak říkal.

Náhle se natáhl kolem ní, převzal kontrolu nad drakovými otěžemi a ostrým úderem patou do slabin poslal Suraku dolů k zemi, střemhlav do kaňonu, jako by si byl jist, že je dokáže nesetřást a nezabít. Ze rtů jí vyklouzlo sprosté slovo, než jí do úst vlétly vlastní vlasy a zatmělo se jí před očima.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092214_231140


Přistáli měkce a tiše a Thanalos okamžitě seskočil ze sedla, v levé ruce obouručák a naznačil jí, ať je potichu. Zašumělo peří a tu chvíli se přímo před něj na hippogryfovi snesla rozčílená seržantka Eyra, za jeho záda pak Faelinova a Aviannina wyverna, i Catheryn na svém platýzovi, totiž rejnokovi. Moonwolf jediný si nevšiml změny směru a pokračoval někam dál za sluncem, v jedné ruce láhev rumu.
"Seržante?!" Eyra se s přísným pohledem dožadovala vysvětlení a Catheryn jako by byla jejím stínem. Napodobovala její pohyby, výraz i náladu a vraždila očima rusovlasého elfa.
"Oltář," řekl tiše a vážně, "a jsou u něj nějací elfi," kývl hlavou k místu, kde se kaňon stáčel za skálu, a kam odsud nebylo vidět.
Došlo jim to... kolem se válely mrtvoly raptorů Daggermaw i ogrů, popálené ohněm či zkroucené a páchnoucí felem. Černokněžníci?
Eyra sevřela rty a seskočila ze sedla, Faelin ale namítl:
"Ale no tak, prosím, doopravdy budeme ztrácet čas kvůli tomu kopí a dobrému jménu někoho, kdo si ani nezaslouží nosit tabard?"
Thanalos tentokrát kupodivu nevyletěl vzteky, jen na elfa upřel oči.
"Je to zatraceně blízko Bashir's landing. I kdyby neměli kapitána, ať je to kdokoli, nechci je mít v zádech," zadíval se na seržantku a ta kývla:
"A ještě stále tu velím já."
Nechali zvířata v úkrytu a přitiskli se ke skalní stěně, pak co nejtišeji vykročili kaňonem k oltáři.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092314_215903

Setkání s mrtvou:

Kopí Úsvitu:

Hawke sklouzla ze sedla wyverny a podrbala ji na nose, pak si stáhla kuklu a potřásla hlavou, až se kolem ní rozlétly rudé vlasy jako svatozář. Pleskla wyvernu, aby se odešla napít a sama se vydala také ke zdroji čisté vody, aby ze sebe smyla prach a uhasila žízeň. Uplynul druhý den, který družina trávila v Evergrove, a stále ještě se nikam nepohnuli.
Odkudsi mezi budovami nočních elfů se vynořil Suraku a nadšeně k ní dokulhal, otřel se o ni nozdrami a ona ho musela zastavit.
"Dost, dost, nemám tolik sil, abych ustála tvou radost, příteli. Ale máš smůlu, na výzvědy jsi moc nápadný," pohladila poloprůsvitné šupiny mladého draka, ten zaklapal zuby, očenichal jí vlasy a odbelhal se zpět na místo, kde se dával dohromady z následků boje s gronnem i ethereály.
Ucítila cizí pohled a ohlédla se. Thanalos stál ve dveřích domku, odkud se ty dva dny nehnul, a kde spali jiní zranění, včetně jeho bratrance, jehož osud stále nikomu nebyl znám, jakkoli se druidé snažili se svou nejlepší léčbou... Thanael se stále potácel na hraně smrti.

Pomalu se vydala k seržantovi a kývla přes jeho rameno k spícímu, pak se ohlédla ke kleci, ve které noční elfové hlídali Fliaru Sunchaser. Stačilo jim jedno odpoledne na to, aby jí vrátili pouta i roubík a v osadě opět zavládl klid.
"To je ta rodina, se kterou jsi nechtěl mít nic společného?" optala se ho a usmála se, zatímco on pečlivě studoval, zda je vpořádku. Objal ji a sykl bolestí ze zlomených žeber, ale na tváři se mu zračila úleva.
"On jediný ze všech se mne nepokusil zabít. Měl jsem ho tam nechat?"
"A ona? Než zaútočila... proč jsi váhal? Nedokázal jsi ji ani oslovit."
"Připomněla mi matku, její tvář i hlas... jen měla jiné vlasy a ten zlý výraz v obličeji-" zamračil se, "nemohl jsem se přimět proti ní vztáhnout ruku."
"Nebo to bylo tou výšivkou, ke které se váže příběh staré slepé taunky?" její ruka sklouzla po jeho rameni na složitý ornament na starém plášti.
Stiskl rty a potřásl hlavou.
"Nevěřím na osud."

"A přesto nemáme nikdo ponětí, co nás čeká v Azerothu. Tebe jistě soud s rytíři, kteří si tě mohou vyžádat do města za útěk z vězení a zabití strážného. Tvou tetu obvinění z vražd a připravených pokusů o další, také z korupce a balamucení strážných na Falconwing."
Během jejích slov udělal bolestivou grimasu, když se zhluboka nadechl.
"A Thanaela možná pohřeb místo svatby s tou, pro kterou tolik chtěl získat to kopí," pomalu ji pustil a zadíval se stranou.
"Oni stále neví, jestli přežije?"
Mlčky zakroutil hlavou a zatnul ruku v pěst, pak se na ni opět starostlivě zadíval, zatímco si založila ruce na prsou a zhoupla se na patách.

"Takže jsi možná riskoval život... svůj i ty naše... zbytečně? Proč kvůli němu? Jistě, je milejší, než zbytek tvé šílené rodiny, ale co udělal, krom toho, že se dvakrát přidal na stranu silnějšího a jednou nevlezl do pasti, co vás čekala? Proč jsi ho tam prostě nenechal shnít? I po tom všem ukázal jen to, že mu stále jde pouze o to pitomé kopí!"
"On to kopí chtěl z nejlepšího důvodu ze všech. Chtěl jsem ho zastavit..."
"Protože jsi chtěl to kopí pro sebe?! Důkaz o tvé nevinně ve věci vraždy jsme měli! Zavražděná vstala z mrtvých a pokusila se nás zamordovat!"
"Ale vůbec! Na kopí i na tom, co se s ním spojeno, mi nezáleží," snažil se ji gestem ztišit, ale jako by to jen zhoršil.
"Tak proč by vadilo, že si pro něj utíkal on? Byla to jeho výhra, čest a sláva... nemohl jsi mít tušení, co číhá za rohem rokle, snad krom toho Narase. Vypadalo to, že utíkáš, abys vyhrál to kopí ty, to samé si musel myslet on!"
"Nevím, prostě jsem na něj křičel, abych ho zastavil - myslel jsem, že by mohl také svědčit v můj prospěch... utíkal jsem za ním, abych mu řekl, že to kopí nechci a nebudu se mu plést do cesty, že nemá důvod utíkat...," bezmocně rozhodil rukama, pak zkřivil tvář a přitiskl si jednu dlaň na žebra. Po chvilce se na ni prosebně zadíval.
"A možná jsem si uvědomil, že jsem mu křivdil a on není jako oni," zašeptal.
"Ale to mu můžeš ještě všechno říci, ne? Můžeš mu to podělané kopí klidně darovat, když na něm nezáleží," namítla a položila ruce na dýky na opasku.
"Ano, pokud se ještě kdy probudí," odpověděl smutně.

"Zajímavé," upřeně mu hleděla do tváře a on se vytrhl ze své melancholie.
"Děje se něco?" zvedl jedno obočí a zamračil čelo, jako by tušil potíže.
"Zjistila jsem, že nejsi takový sobecký, mazaný a vypočítavý hajzl, jak se zdálo, když jsi přišel do pevnosti a navezl nás všechny do svého plánu, jak zabít Beriona i jeho pána najednou. Jen jsi úděsně prchlivý, paličatý... a příšerný smolař."
"Fakt? Kadash by měl jiný názor. Pro něj jsem byl hajzl šest dní v týdnu."
"A ten sedmý?"
"Na to se optej jeho," protáhl lakonicky a otočil se zpět k domku, odkud zazněl tlumený hlas prosící o vodu.
"Mileráda navštívím toho nejukecanějšího jednonohého orka na světě, jestli tohle přežijeme a vrátíme se do Azerothu," nakrčila nosík a rozesmála se, pak se rozhlédla za kroky, které zaslechla, a on se chopil její ruky.
"Dostaneme se z toho, slibuji," stiskl její ledové prsty a políbil je, pak se vydal nabrat vodu pro zraněné, zatímco ona vykročila za bílým pláštěm kapitánky Windsong, který zahlédla mezi stíny stromů.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Aa0702




Credits:

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Sat Jan 31, 2015 4:08 pm

Hostina u lorda Ravenmoon

Kýl Milosrdné sestry krájel vlny jako horký nůž máslo, posádka se vskutku činila, kdo ví jestli za to mohli vážení cestující, či příslib několika sudů kořalky. Kieran Moonwolf, držíc jednou rukou kormidlo a druhou placatku (s elegantně vystrčeným malíčkem), pátravě pozoroval prostor před lodí a zkušeně vedl svou kocábku do přístavu.
"Loď AHOJ," ozvalo se chraplavým hlasem ze břehu, kostnaté ruce zachytily provazy a jaly se upevňovat loď k molu.


Ceroth a Eynor vystoupili na břeh, následováni několika strážnými v slavnostních uniformách. Vstříc jim vykročil nemrtvý v honosném šatu.
"Lorde Sunhande, lady Sunhand vítejte. Mé jméno je Archibald Ravenmoon, rád vás konečně osobně poznávám..."

Do pevnosti dorazil dopis, zvoucí lorda a lady na hostinu za šlechticem z řad Opuštěných. Brzy po obdržení dopisu se započalo s přípravami na cestu, neboť hostina se měla odehrát v dobytém městě království Gilneas.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_011315_221724

Pro doprovod bylo připraveno občerstvení pod dohledem samotného šéfkuchaře, zatímco lord Ravenmoon se osobně staral o lorda a lady.
Vše probíhalo v příjemnm duchu, až do chvíle kdy domkem, ve kterém jedl doprovod, otřásla série výbuchů.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_011315_223600

Kuchařovo ujištění, že to jsou jen hromy a blesky všechny upokojilo a pokračovali spokojeně v jídle, až do chvíle kdy se ozvala hotová kakofonie výbuchů. Pak už to některým nedalo a chtěli se porozhlédnout venku, neb takovou bouři ještě neviděli. Jenže klíč od dveří nebyl k nalezení, po vzájemném obviňování, kdo kdy klíč viděl/držel/snědl, nakonec použili k otevření dveří hrubého násilí (neúspěšně), stínové magie (neúspěšně) a všeobecně sprostých výrazů (s nečekaným úspěchem). Po zjištění, že venku nejenomže svítí slunce, ale že lord a lady nejsou k nalezení, se hrdinové ihned pustili do prohledávání okolí. Brzy našli dům, ze kterého byla cítit magie. Zbytky jednosměrného portálu byly jasným důkazem, že na celé věci něco smrdí. Pak už to šlo ráz na ráz. A jako vždy slavila úspěch diplomacie spojená s pořádnou nakládačkou. Po zajetí jednoho ze sluhů Lorda Ravenmoon bylo jasné, že celé pozvání byla past, ihned se vydali k mostu, který spojoval předměstí s centrem města, jen aby zjistili, že ta podivná bouře (pozorný čtenář už tuší, že to byl dynamit) most zničila.

Po několika vlídných slovech a pohlavcích se nakonec nemrtvý sluha odhodlal prozradit Elrendarským, že do města vede tajná chodba z místního hřbitova. Ta se málem stala našim hrdinům osudnou, neboť jen co do ní vlezly ocitli se pod útokem nemrtvých služebníků lorda Ravenmoon z jedné strany a zuřícím požárem ze strany druhé. Nakonec se jim jako zázrakem podařilo vyváznout a všichni poněkud pošramocení a kašlající stanuli ve městě.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_011415_000412

Neomylně zamířili do středu města k velké katedrále. Do cesty se jim stavěli další a další přívrženci nemrtvého šlechtice, ale naše družina si s nimi poradila, nakonec vyrazili dveře do katedrály a s tasenými zbraněmi se vrhli na pomoc lordovi a lady....

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_011315_223153

...jen aby zjistili, že žádnou extra pomoc nepotřebují. Lord je přivítal poněkud sarkasticky: kdeže se to vlastně zdrželi. Pak vydal rozkaz k návratu do pevnosti, jenže sotva vyšli před katedrálu, vyřítil se proti nim sám lord Ravenmoon. Ale ani on neušel spravedlnosti a brzy klesl pod ranami mečů i kouzel.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_011415_003606

Zdálo se, že je vyhráno, nikdo netušil, že je to předzvěst mnohem horších událostí, které otřesou samotnými základy Elrendaru...

Eventu se účastnili: Eynor, Ceroth, Narlen, Profi, Urss, Orkelt, Urss, Zulubar, Faelin, Moonwolf, Ygraina
Gm podpora: Salmo a Eranon
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Sun Feb 01, 2015 1:24 pm

Rej masek v Ruins of Lordaeron!

Strašidelné ruiny bývalého hlavního města Lordaeronu přestaly být na chvíli tak pochmurné, veselé ozdoby z vycpaných hlaviček gnomů a zeleně světélkující řetězce střev dodávaly místu slavnostní nádech. Nebylo divu. Toho večera se v rozvalinách konal veliký rej masek!

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_012815_213811

Dostatek jídla a pití zajistila firma Shnil & syn. Večerem provázel velkolepý Řehoř Dobřezemřel a k tanci a poslechu hráli nepřekonatelní, úžasní L80 ETC!
Co si přát víc?

Také sbírka masek byla vskutku povedená, posuďte sami:

"Královna Ohně" - Olympie:
"Ehm jelen" - Eyra:
"Ledová královna" - Lithiana:
"Angel & Devil" - Mcnavara a Profi:
"Chapadlovitá stínová věc, obývající těla mladých elfských pannen" - Ygraina:
"O zvířátkách pana Krbce" (a Bílá paní - Aerin):
"Taz'dingo, mon" - Taharis:
"Paní co si v Lordaeronu přišla na své" - Avianna:

Nejlepší maskou, kterou zvolili samotní účastníci, byla Královna Ohně v podání Olympie. Králem a královnou večera se pak stali Mcnavara a Profi, které si o duše přítomných zahráli poker (jisté zdroje uvádějí, že svlékací...).

A pařilo se dlouho do noci...
Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_012815_232942

Eventu se zúčastnili: Aerin/Elerien, Armani/Marbeni, Avianna, Eyra, Falanthir, Falconny, Lithiana, Mcnavara, Olympie, Profi, Rokentrol, Taharis, Ygraina
Gm podpora: Eranon
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Anonymní Tue Feb 03, 2015 2:29 pm

Jak (ne)okrást zloděje a Půjčka za oplátku

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_215102

Evergrove, den 13, druhý den od pádu Gronna, 6:00 AM

"Jste si jist, že zvládnete cestu a případný boj, Faeline?" kapitánka Aerin Windsong si na záda připnula meč, a pak se nedůvěřivě zahleděla na stínového mága a jeho levou ruku v pásce, Mistr Faelin Darksun se ale tvářil dost paličatě.
"Rozhodně přispěji k úspěchu mise za účelem záchrany kapitána Brightspear, madam, budu platnější tam, než zde mezi raněnými. Jen nedokáži zároveň kouzlit a použít zbraň, proto se zdržím u magie."
Aerin na něj s úsměvem pochvalně kývla a zadívala se stranou, kde se Eyra - patrně již zotavená - bila v přátelském duelu s Catheryn, která se vrátila ze Shattrath.
"Seržantko a šermířko, dokončete to a nástup do akce. Kde je Avianna?"
"Druidé jí dali nějaké posilující léky, než přejde otok ze zranění hlavy, aby nespala," poznamenala Catheryn, udýchaně se zastavila a uklidila meč. Seržantka Eyra ji těsně minula dýkou, ale ihned se také postavila do pozoru a otočila se ke kapitánce. Očima ještě chvilku slibovala šermířce strašlivou pomstu, pak se raději zahleděla někam do lesa.
"Naposledy jsem ji viděla, jak si povídá s křovím o něčem hrozně důležitém," kývla Eyra a Faelin ukázal zdravou rukou na strom.

V koruně vysoké pinie se houpala na jedné ze slabších větví Avianna a přetahovala se s veverkou o oříšky.
"Dobrá, o tomhle nebudeme nikde mluvit," poznamenala kapitánka, hodila luk přes rameno a zamířila k hippogryfovi, "patrně s sebou mám tedy všechny schopné pomoci. Velitel Ameer zněl jasně: donést věc podle jeho popisu z tajného překladiště ethereálů pod Auchindoun."


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_210255

Krypty a chodby pod Auchindoun, den 13, pravé poledne
Pracovní název vojenské operace: MAMA Tombs

Elf v masce se šíleně rozesmál, až se rozškytal. Byl to ten druh smíchu, ze kterého vás mrazí v zádech a zježí se vám i ty chlupy, co nemáte.
I když krvácel po jejich předchozím boji, působil, že má navrch. Možná to bylo způsobeno výbušninou, kterou držel v ruce, nebo emitorem fázového pole, pro který přišli, ale on ho uchvátil první.

"Můžeme se dohodnout? Statické vlastnoti této konstrukce bych nerad testoval trhavinou nebo nepromyšlenými kouzly," navrhl Faelin Darksun co nejklidněji při pohledu na nepříčetnou kapitánku, která si Valendise prohlížela přes napnutý luk a založený šíp. Z té blízkosti by neminula, ani kdyby chtěla.
"S teroristy se nevyjednává," zasyčela Aerin, "mohu ho zastřelit tak, že stihnete chytit tu výbušninu. Už dlouho ho toužím zabít!"
"Co za to chceš, Valendisi? K čemu ti vlastně bude?!" zavolala Catheryn, kopí připravené k hodu proti elfovi.

Eyra toho měla dost. Byli to oni, kdo se probojoval zástupy éterických pašeráků ve snaze najít tenhle přístroj... a on jen šel stíny v jejich patách a nechal je čistit cestu, aby je na poslední chvíli předběhl a emitor jim ukradl před nosem!
Valendis se na chvilku zamyslel, prst na roznětce.
"K čemu mi bude? Je jediný svého druhu, prodám ho nejvyšší nabídce, takže ho mohu prodat i vám. A jakou cenu má pro vás?"
"Ani slovo o Falanthirovi," zašeptala Aerin.
"Dám ti tisíc zlatých v hotovosti, ty to položíš a odejdeš!" zvolala Catehryn svou druhou nejčastější větu, jakou od ní slýchali.
"Tisíc zlatých?" Valendis uznale pískl. "Kde je nosíš?" pochybovačně se zadíval na elfku.
"Můj život za tu kostku, jestli to potěší tvou sadistickou mysl," Aerin sklonila luk.
Valendis se zatvářil otráveně.
"Ale no ták. Nechám vám tu kostku, když... ON," ukázal na Faelina, "políbí... JI," namířil rukou s výbušninou na Catheryn.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092914_221907


Eyra se rozkuckala a Aerin nevěřícně vytřeštila oči.
"Asi mi vážně selže luk, on je doopravdy magor," vydechla kapitánka a sama působila, že je na pokraji příčetnosti, opět napnula luk téměř k prasknutí a zamířila elfovi do obličeje.
"A na světě zavládne láska!" deklamoval Valendis a sepnul ruce s dynamitem jako k modlitbě. Na chvilku obrátil oči k polorozpadlé klenbě kobek, pak se opět rychle zadíval na ně:
"Chci vidět jak se u toho Faelin tváří. A nezkoušejte se přiblížit ani podrazit mě."
Faelin chladně zavrčel:
"Magor to je, ale na druhou stranu ušetříme tisíc zlatých a výbuch pod horou draenejské smuteční architektury."
Catheryn něco zamumlala, volnou rukou sňala z hlavy přilbici a zadívala se na Faelina, pak se uchechtla a ruku s kopím svěsila podél těla.
Valendis si začal broukat melodii dešťů Castamerských a popohnal je:
"Tak šup, začíná mne bolet ruka. Když povolím prsty... bum!"
"Doopravdy budete hrát hry s psychopatem?" ujistila se Aerin přes rameno, oči nespouštěla z Valendise. "Nikdo po vás nemůže chtít vystát ponížení, ani ve jménu nějaké mise."
"Kapitánko, pokud z toho ten chlap dostane erekci, prosím, zastřelte ho a raději vyletíme do vzduchu. Oba víme, že v takovém případě by to pochopil i kapitán Brightspear," prohlásil Faelin a odkašlal si, pak se otočil k elfce s kopím.

"Ty věci, co dělám pro přísahu," povzdechl si, zakroutil hlavou, popadl Catheryn nezraněnou rukou kolem boků, přitáhl si ji k sobě a propletl jazyk s jejím.
V místnosti se rozzářila duha a v neupřesněném bollywoodském filmu právě začala scéna zobrazující tančící tygry a vlnobití.

Valendis stál s blaženým úsměvem a dynamitem v sepnutých rukách a sledoval pár, dokud nezačali lapat po dechu a neodtrhli se od sebe.
Zrudlá Catheryn si upravovala vlasy a urychleně zase nasazovala helmu. Faelin se rozhněvaně ohlédl na Valendise.
"No fuj, když pomyslím na to, že u toho ten mág myslí na Balahena," poznamenal elf v masce škodolibě.
"Nemáš ani ponětí," zamračil se Faelin.
"Ani mít nechci," ujistil ho Valendis.
"Kostku," zopakoval Faelin ledově a Valendis ji nohou přisunul blíž k nim, očima se vrátil ke kapitánčině luku.
Catheryn se sehnula pro kostku a Valendis se zase rozesmál.

"A šiřte mír a lásku světem," dodal a povolil prsty na výbušnině. Ztratil se s posměšnou poklonou za deštěm trosek a prachu ze stropu a ohnivými výbuchy, které rozpoutal.
Kryli se za náhrobky a snažili se dostat pryč co nejrychleji a celí, když odhalili pravdu:
Ten hajzl jim zaminoval cestu ven.



Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092914_224329


Bashir's landing, den 13 , soumrak, 6:00 PM

Kapitánka měla k technice dost přímočarý přístup, zvláště k té, která ji zklamala.
Na místě, kde se měli sejít s Ameerem, bylo jen jakési promítací zařízení sestávající se z několika tyčí, trubek, obvodů, drátů a sršících fialových krystalů. On ani jeho obraz nikde.
S výkřikem nakopla jeden z kondenzátorů. Přístroj kolem nich se rozzářil, zahučel a před nimi se rozostřil a zaostřil obraz ethereála Ameera.
"Ameere?! A teď nás vidíš?"

"Excelentně provedeno, poslední exemplář emitoru fáze je ve vašich rukou, gratuluji."
"A co teď? A bacha, aby nám ho nevzal," vrčela Catheryn, která již od Auchindoun nesundavala helmu.
Obraz Ameera se znovu rozostřil a zaostřil.
"Ano, získali jsme ten emitor, ale slíbil jste, že nám umožníte cestu do cely, kde drží Falanthira, pokud to nebyla jedna z těch, od kterých jsme získali klíče."

"Je ve fázi. Je to, jako by byl duch pro vás živé... tak, předně: emitor musíte stále držet ve vodorovné poloze... tedy alespoň jeden z vás ho musí držet, šířka pole je nastavitelná až do několikanásobné šířky kvadraciálního perimetru, což znamená..." Obraz velitele Ameera opět na chvilku zmizel.
Aerin se zadívala na levitující krystaly a snažila se nedat najevo, že nerozumí ničemu dál od slova "šířka pole".
Faelin se zatvářil jako Bilbo po pohledu na zkamenění trolů a Eyra poznamenala, že se ztratila už při slově emitor. Jen Catheryn se ve své helmě celou dobu tvářila, že rozumí, a kývala.

"Víc vědět nepotřebujete... vidíte na vršku tu "skládačku"?! Posuňte dva dílky doleva..." Ameerův obraz přešel v nesrozumitelné chrchlání a Aerin posunula dílky na vrcholu přístroje doleva.
"Hlavně, že tentokrát nemusíme nikdo nikoho líbat," poznamenala, a pak před sebou mávla rukou, jak se jí svět rozmlžil.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092914_225907

"Dejte si pozor, ve fázi žijí predátoři, kteří v ní jsou doma. A kartely ji používají jako úložiště zakázaných pašovaných látek," Ameerův obraz kupodivu zjasněl.
"Ale jak se pak vrátíme zpět?" optala se Catheryn.
"Dílky doprava?" poznamenala kapitánka a Ameerův obraz jen kývl.

"Dva dílky zpět do původní polohy. Počet dílků určuje šíři perimetru, možná budete muse-"
Ethereálův obraz se zarazil, když zjistil, že mluví do prázdna. Ti smrtelníci, co měli krevní oběh, byli ták strašně nedočkaví!
"A nesmíte se otáčet!" volal za nimi marně.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 %5E27A0B14CEEC88394444C62FED6FA2ACD4C8BDF474DA691E94F%5Epimgpsh_fullsize_distr

"Kapitánko, nejsem si zcela jist," pronesl Faelin o chvilku později, po tom, co několikrát zavřel a otevřel oči. Ta věc tam ale byla stále.
"...ale patrně nás pronásleduje obří veverka..."
Jenže kapitánka upírala oči někam daleko dopředu mezi sférická silová pole z čiré arkány.
"Falanthire?!"


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_092914_225940


Evergrove, den 14, úsvit, 6:00 AM

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_210338


"Každý podá hlášení o svém zdravotním stavu a schopnosti cesty. Zajatá Sunchaser a bezvědomý Sunchaser budou do pevnosti dopraveni dodatečně, jakmile to umožní jeho zdravotní stav a naše vlastní bezpečí cestou," Aerin Windsong si překontrolovala chrániče zápěstí a pomalu nasadila přílbici.
"Jen zlámaná žebra, já to přežiji, kapitánko, ale co Avianna?" ozval se seržant Thanalos Dawnspear a postavil se do pozoru po tom, co přivedl Faelina.
"Stejné jako včera. Kouzlit mohu - a budu muset, jiného mága nemáte," Faelin Darksun zasalutoval zdravou rukou a zastavil se s nevolí vedle seržanta.
Catheryn ho zpod své helmy chvilku zaujatě sledovala, pak také zasalutovala, stejně jako Eyra.
"Obě vpořádku," hlásila seržantka Eyra a postavila se vedle Hawke, která se přidala k salute.

Mezi druidími domky se objevil kapitán Brightspear. Trochu napadal na jednu nohu a měl zbroj, co pro něj našli po nějakém štíhlejším draenejovi a vůbec mu neladila k botám, které mu sehnali druidé. Draenejské zbroje totiž bývají v setech bez bot (i po character boost).
I jeho páska přes oko byla pryč a odhalila tak druhou, žlutou a nezářicí duhovku.
"Pane," kapitánka se postavila do pozoru, "jste služebně starší, i když zraněn, přejete si převzít misi?"
"Chci nějaký meč," zabručel Falanthir a rozhlížel se kolem.
Aerin ho chvilku mlčky pozorovala, pak polkla.

Odkudsi z korun stromů se snesla sprostě nadávající wyverna. Její jezdec si vymotal větve a listí z dlouhých černých vlasů se slovy:
"Do týhle zatracený země bez vody jsem cestoval naposledy. Nejprv si mě ztratěj, pak si mě ani nenajdou. Rum tu neved-," Kieran Moonwolf se zarazil a trochu si oddechl, že opět našel tu družinu, která snad trefí do Shattrath, nebo si, na rozdíl od něj, pamatuje, kde tentokrát nechal koráb. Zařadil se i s wyvernou na nástup k ostatním a Aerin udržela tvář nehybnou.
"Dobře tedy, kde je Avianna, Dawnseeker?"

Hawke zvedla obočí a pohled k nedaleké pinii, odkud se ozývaly škrábavé zvuky a tiché vřeštění. Shora začaly pršet větvičky a jehličí, pak spadly dvě naštvané veverky. Po chvilce ze stromu sklouzla Avianna s očima podlitýma krví a čímsi, co si cpala do kapes s výrazem "můj milášek".
"Veverka, totiž Avianna Dawnseeker, se hlásí zpět do služby, kapitánko," zasalutovala.
Aerin pomalu zavřela oči.

"Hawke, hlášení z průzkumu."
"Tábor kultu se sestává z elfí osoby nejspíše ženského pohlaví, která vede zhruba tucet elfů a lidí v temných kápích, jsou tam i nějací scryerští zajatci v klecích a několik mrtvých těl.
Provádí rituál na ostrůvku obklopeném lávou a divnou mlhou. Pokud mají nějaké hlídky nebo obrany, budou magické. Žádné hradby a žádní zvědi.
A... ta osoba, co je vede, nápadně připomíná elfa, se kterým jsme měli problém u Fairbreeze, Elideie Shadowblade."
Aerin kývla.
"Na wyverny. Prioritou je překvapit je ze vzduchu, zachránit zajatce, zabránit kouzlení. Nemusíte je šetřit, jsou to uctívači démonů."


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_214626

Spoiler:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_220243

Nemekire si jejich příchodu všimla záhy... tři z nich se pokusili upoutat její pozornost, zatímco jiní se jim dostali do zad a bojovali se strážci a akolyty držícími oběti pro další rituál.
Láva a prokletá mlha kolem jí dávaly výhodu a obranu před jejich zbraněmi - jim před její magií ne.
"Konečně bude zábava, Reede!" zasmála se na svého společníka, ale nevěnovala mu jediný pohled. Neodpověděl, možná už ho dostali.

Vyvolala kolem sebe gestem štít ze stínů, ale než se stačil docela uzavřít, ucítila náraz do prsou, který jí vyrazil dech. Následovala bolest.
Náladu jí to nezkazilo, i když padla na kolena, sáhla do krve řinoucí se jí z hrudníku a nakreslila jí před sebe mezi ohnivé runy další, o dost temnější.
Vyvolaný avatar stínu byl jeden z jejích nejpovedenějších, musela pochválit sama sebe, než vydechla naposledy.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_220743

"Co teď?" optala se Avianna, oči navrch hlavy.
"Pohřbíme padlé scryery a ty lidské zajatce. Ćernokněžníky se zabývat nebudu," pronesl kapitán Brightspear tvrdě.
Kapitánka Aerin si stejně jako Eyra stáhla tabard a plášť... a dala se do práce. Vykopat hroby ve vyprahlé pustině bylo snadnější, než se zdálo, jakkoli to byl lidský způsob, alespoň tohle pro ty, kteří jim byli původně vysláni na pomoc, udělat museli.
"Tenhle není úplně mrtvý," poznamenal Falanthir, který pomáhal uložit těla, pak jednomu z lidských mužů překotroloval životní funkce.
Člověk, roztřesený strachy, přestal hrát mrtvého a nechal si od nich pomoci na nohy.
Představil se jako Reed Ratspine, poslední ze zajatců kultu určených k obětování... a pomohl jim s kopáním hrobů pro své méně šťastné spoluzajatce.


Spoiler:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_222126

Faelin, Avianna a Eyra se mezitím marně pokusili dostat k tělům na ostrůvku uprostřed lávy, nakonec tak učinili na wyverně - prohledali velitelku kultu, ale nenašli u ní nic zajímavého, tak ji Faelin jen s trochou zlomyslnosti shodil do lávy.
"Vždy je dobré se ujistit, že se nezvednou," zabroukal, a pak se připojil k tiché pietě u čerstvých hrobů.
"Evergrove," řekl kapitán Falanthir, po tom, co se opřel o meč a pronesl nad hroby krátkou modlitbu ke Slunci a Světlu.
"Doplníme zásoby, vyzvedneme zajatce, necháme tam zachráněného a vrátíme se domů. Jistě máte pro lorda spoustu záživných hlášení," řekl a odešel k pronajaté wyverně.
Zachmuřeně a mlčky ho následovali.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_222732

Návrat do Keep:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_222119

V potemnělé oblasti Blade´s edgeských hor nastalo ticho.
Jen před několika minutami zmizela z dohledu skupinka složená z elfů a osvobozeného člověka. Byli už příliš daleko na to, aby to slyšeli.
Na malém ostrůvku obklopeném lávou ležela těla akolytů v róbách. Narozdíl od elfů, je se pohřbít neobtěžovali.
Jedno další leželo napůl spálené v té ohnivé řece, která osvětlovala celý výjev zlomyslně rudou září.

Ticho zdejšího hřbitova náhle rozetnul křik. Nebo to, co se z polospáleného krku dokázalo vydrat. Zlatavá magická záře silnější než láva obklopila její tělo, obnovovala je  a zároveň mučila v nesnesitelných bolestech znásobených účinkem lávy, ve kteří stále hořela.
Kostlivou, zuhelnatělou rukou se zachytila hlíny na okraji lávy a bylo jí jedno, kolik prstů nebo kostí jí upadne než se vytáhne ven. I tam nesnesitelná bolest pokračovala mučivě dlouhou dobu.
Dlouhou dobu ji záře mučila, ale ještě delší dobu se pak sama smála, když viděla účinek.
Fungovalo to!

Elfka se pomalu zvedla, upravila si dorůstající vlasy a zkoumavým pohledem si prohlížela dýku, která jí odpadla z róby, na jejíž cárech ještě před chvílí visela.
Na dýku, kterou jí kdosi tak nevychovaně hodil rovnou do srdce a zabil ji.
Opatrně zbraň zvedla a usmála se.
"Tak si tedy budeme hrát."


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_100114_214508




Eventy proběhly krátce po sobě v OL-BE, scénáře byly dílem Cerotha, Eynor, Avelion
účastnili se: Faelin, Catheryn, Eyra, Aerin, Valendis, Falanthir, Avianna, Hawke, Moonwolf, Thanalos, Ceroth, Corin, Sabra, Eynor, Flara (posledně jmenovaní hlášení v pevnosti)
Spawny, podpora a zvláštní efekty: RpGM Eranon
Album se screeny Cerotha, Eynor, Avelion je zde
Autorkou posledního textu z pohledu Nemekire je Avelion.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Anonymní Sun Feb 15, 2015 2:10 pm

Exkurze: Scholomance

Úvodní slovo mágyně Isiel Snowdawn:

Dobře tedy, vážení kolegové, studenti, učedníci i rekruti... i vy, vážení hosté. Poprosím si ticho a se svačinou počkat raději po konci exkurze. Ještě mi poděkujete. Na místě nebudeme konzumovat sebelákavější krmě, ani popíjet sebesvůdnější nápoje. Těm, co si nejsou jisti svým sebeovládáním a již nyní cítí hlad, Yaneryn přinesl košík se svačinou od majordoma Dawnstar, který doporučuji použít ihned.


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_020815_205845


Pro ty, kteří mne neznají, jmenuji se Isiel Snowdawn a pracuji v Elrendar Keep na pozici jednoho z Mistrů Arcana. Narozdíl od slečny Amberdusk se zabývám specializací na ledová kouzla, abjurace a arkánu. Vzhledem k tomu, že Mistr Darksun se zaměřil na teoretickou průpravu našich mágů i zaujatých laiků a Eliendir Dawnsong byl jmenován asistentem pro praktickou magii, kterou jinak vyučuje lady Sunhand, byla jsem pověřena vést studia v terénu.
Nuže, než vstoupíme na půdu campusu, ráda bych předem probrala pravidla naší výpravy a cosi z historie zdejší školy.
Stejně tak zopakujeme základní látku týkající se nekromancie, nemrtvých a věcí souvisejících.

Předně tedy: nacházíme se před ruinami města Caer Darrow, které několik generací spravovala lidská šlechtická rodina Barov.
Samotná škola, která se v ní nachází, se zve Scholomance. Čteme "SKOLOMANS". Nikoli ŠOLOMANCE. Zapište si, děkuji. Koho přistihnu se špatnou výslovností, stráví hodiny s mou berlou Mrazilkou a posléze úklidem laboratoře.

Z historie tohoto místa zatím víme, že byla škola pro prospektivní nekromanty Pohromy založena "mágem na volné noze" jménem Kel'Thuzad zhruba před deseti lety.
Samotná škola se nachází v paláci Barovů a kryptách a kobkách arathorské pevnosti pod ním - tedy ve vyvýšené části Caer Darrow.

Kult Zatracených používal toto místo k tréninku svých smrtelných členů a agentů - a také se zde připravoval k vypuštění Nemrtvého moru na Lordaeron.
Celou dobu zdi školy doslova praskaly ve švech mladými, talentovanými a ambiciózními mágy a adepty... a nikdo v Lordaeronu neměl ani zdání, jaká kouzla se zde učí.

Když vykázaný mág Kel'thuzad sepisoval seznam pro svůj Kult Zatracených, často sliboval za služby Lich Kingovi nesmrtelnost. Rodina Barovů z Alterac podlehla  jeho charismatickému vlivu a darovala pevnost i její krypty Pohromě výměnou za "požehnání nesmrtelnosti".
Kultisté pak rodinu Barovů i jejich služebnictvo zabili a proměnili prastaré krypty ve školu pro nekromanty, nyní známou jako Scholomance.
Samotní Barovovi ještě nyní dlí v ruinách svého domova jako nemrtvé stvůry, kterými byli nuceni se stát.
Přestože Kel'thuzad již dávno nesídlí ve zdejších kryptách, jeho oddaní kultisté, instruktoři a učitelé zde nadále zůstávají.
Smrtelný nekromant, Temný Pán Gandling, nyní vede školu jako rektor. Následuje tak Araje Vyvolávače, který byl rektorem po Kel'thuzadovi a byl nedávno zničen včetně svého phylacteria právě při bojích o Andorhal.
Samotný Arcilich Kel'Thuzad podle všech náznaků stále ještě někde existuje, protože jeho phylacterium nebylo při druhém pádu Naxxramas nalezeno.

Můj asistent Yaeneryn Daysong vám nyní rozdá převleky, líčidla a paruky za účelem splynutí s davem nových adeptů Kultu.
Prvním pravidlem našeho pobytu bude nenápadnost i za cenu toho, že budete muset přimhouřit oči a zacpat si nos. Nevyvoláme sporu a přežijeme.
Druhým pravidlem bude pomlčení o světle, Slunci, Bwosamdim a čemkoli dalším, co vám v noci nedá spát.
To poslední je, že v případě prozrazení se pokusíme prchnout na kryté místo, odkud skupinu teleportuji do bezpečí.
Hosté, kteří nepatří mezi členy posádky a Arcana, se budou muset podvolit mému vedení a úsudku, nebo jsou s okamžitou platností z účasti na exkurzi vyloučeni. Nějaké otázky?


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_020815_210141


Hlavně nenápadně:

Zápis:

Lorekeeper Polkelt:

Timmy:

Od menzy a studijního k rektorátu:

Hlavně nenápadně 2:

Vše, co jste chtěli vědět o nekromantech, a báli jste se zeptat...:

Taktický ústup a netaktické chyby:

Dám dělovou ránu!:

Zpět v Elrendar Keep:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 WoWScrnShot_020815_224332




Eventu 8. 2. 2015 se účastnili:
Vael'thas, Faelin, Eloyn, Ygraina, Moonwolf, Kechi, Yaeneryn, Isiel, rp v Keep pak i Taharis, Falanthir, Ithereal
Scénář: Eynor
Spawny, hra za profesory a záporáky, morfy a efekty: RpGM Eranon, moc děkujeme!!!
Album z eventu.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Wed Feb 18, 2015 2:11 pm

Přednáška Arcana: Nemrtví

Ve spolupráci s kapitánem Falanthirem uspořádalo Arcanum Měsíční věže další z přednášek. Tentokrát na téma nemrtví. Mezi rekruty a učedníky zavládlo vzrušení. Prý konečně vyjde najevo, jakéže kostlivce si kapitán schovává ve skříni. Skutečnost však byla mnohem prozaičtější. Mágové vytvořili iluze nemrtvých, a to tak přesně, že někteří doslova mrkali.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_021515_213518

První na programu byli kostění nemrtví, různé typy koster, pakoster, kostrčí a kotrčů ve všech možných velikostech. Poutavý výklad mágyně Isiel způsoboval u některých učedníků mrákotné stavy podobné spánku a u jiných neutuchající potřebu hrát piškvorky. Vaelthas konečně projevil nějaké emoce a začal se před Engiee vytahovat a poukázal na to, že když sloužil Pohromě osobně se setkal s několika lichy, kostlivci, kostlivými mágy, golemy a dokonce kdysi pomáhal najít jednu z hlav lorda Marrrowgara, se kterou toho dne hrál Lich King kuželky.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_021515_214707

Druhé téma přednášky byli tzv. nehmotní nemrtví - přízraky, smrtonošky, duchové a další.
Následně byli rekruti a učedníci postaveni před přímou konfrontaci s některými druhy nemrtvých a úkolem bylo využít získané informace v jejich porážce. Zatímco někteří tedy mumlavým bezvýrazným hlasem zkoušeli nemrtvé uspat, jiní je zasypali salvou zmuchlaných přeškrtaných pergamenů posetých křížky a kolečky.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_021515_214725

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_021515_213629

Za parádní výklad a připravenost na záludné dotazy moc děkujeme Eynor!
Účastníci: Isiel, Brighshore, Ygraina, Greshi, Larianda, Vaelthas, Moonwolf, Engiee, Katrina (&Lucika) a Falanthir
Spawny: Eranon
Album: ZDE
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Fri Feb 20, 2015 6:28 pm

Kletba elementů


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Fireeeeee

Po neúmyslném rozbití amfor v jeskyni na Ostrovech Ozvěn, byli někteří členové posádky postihnutí kletbou živlů. Avianna přitahovala oheň do té míry, že by z ní po chvíli mohl zůstat malý černý oharek. Rys Jantar začal pomalu tuhnout do kamenné podoby (a s ním každý, kdo se ho dotkl). A Ogatix přitahoval blesky mnohem lépe než jeho "lapač blesků" a občas také zavířil ve větrné piruetě. Nedalo se nic dělat, kletba musela být zrušena a to dřív, než někdo dojde k vážné úhoně. Skupina sestávající se z těch, které kletba postihla, jakož i dobrovolníků se vrátila na místo, kde to všechno začalo - Ostrovy Ozvěn.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_012515_205220

Zde dostali audienci u samotného Vol'jina, které jim (s poněkud potměšilým úsměvem) určil průvodce, který jim s kletbou pomůže. Ze schodů rozverně seskála Ken'jun. Její metody vystopování duchů elemntů, kteří stáli za kletbami, se ukázaly poněkud neortodoxní. Trollí šamanka určila, že by nejprve měli vystopovat kámen, sebrala ze země oblázek, položila si jej na dlaň a příkázala ostatním, aby jej pozorně sledovali...

Po půlhodině zírání na kámen, nabyli někteří dojmu, že kámen chce aby se vrátili na pevninu. Teprve když začala Ken kámen házet a chodit za ním, došlo i ostatním, že jako průvodce by se jim spíše osvědčili dřevěné masky na ostrově, už se ale nedalo nic dělat, tak s povzdechme výskající trollku následovali. Její vedení se ale po čase neukázalo tak špatné. Přesto se prvním objeveným živlem stal oheň.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_012515_224754

Prosby aby vzal kletbu zpět nepomohly a tak naši hrdinové sáhli po zbraních. S vypětím všech sil ohnivého démona porazili a zlomili kletbu nad Aviannou, bohužel vše mělo svou cenu a kvůli přílišnému užívání magie postoupila kletba u mistryně Isiel natolik, že celá zkameněla. Ogatix si však věděl rady, namířil na mágyni prst, něco zamumlal a během okamžiku...byla mágyně zmenšená na velikost palce, načež si ji Ogatix (za zděšení všech ostatní) vložil do kapsy u kalhot. Kdo by se s ní vláčel v životní velikosti, že?

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_012515_230655

První části eventu se účastnili: Avianna, Kenjun, Isiel, Moonwolf, Alcille, Olympie, Ogatix, Lyanor, Zulubar, Alejandro
Návrh eventu: Thanalos
Provedení a GM podpora: Eynor, Eranon


Naposledy upravil Ceroth dne Sat Feb 21, 2015 11:39 pm, celkově upraveno 1 krát
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Sat Feb 21, 2015 6:02 pm

Malý velký umělec

(Kletba elementů část druhá)

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Kamenkamen

Největším problém se nadále ukazovala kletba kamene, neboť díky rituálu, který podstoupili při hledání ohně, teď byli postižení všichni. Opírajíc se jeden o druhého, s tuhnoucími údy, se znovu vydali na Ostrovy Ozvěn. Zde jim byla poskytnuta průvodkyně v podobě druidky Sinji.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_020315_185445

Cesta je vedla do Ratchetu a odtamtud na hřbetech wyvern dál na jih. Cestu lemovala poněkud morbidní sousoší i jednotlivé sochy - zkamenělá zvířata, stromy a občas i orkové nebo lidé. Jejich cíl se blížil - Bael Modan, trpasličí pevnost a místo vykopávek na jihu Barrenských planin. Tam přímo uprostřed veliké jámy s poloodkrytými artefakty, zaplněné hloučky zkamenělých trpaslíků a taurů se skvěla obrovitánské socha překrásné ženy.

Kamenná krasavice:

Původní dojem, že to bude ten strašlivý duch Země, který způsobil tu kletbu, se ukázala mylná. Byla to prostě jen socha...a od malíčku na její svůdné nožce se po chvíli ozval pisklavý hlásek: "Uuuž nikdy nebudu sáááám!"

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_020315_194748

Při bližším pohledu družina objevila maličkatého pidižvíka s ještě menším kladívkem a dlátkem, kterak opracovává nehtík kamenné krásky do vskutku smrtící zbraně. Družina tedy raději schovala zbraně a nepoučena ohněm zkusila znovu vyjednávat...

Kupodivu úspěšně. Maličký Kámen Kámen (jak se pidižvík představil) totiž nebyl nikterak zlý, jen strašlivě osamělý a sochy vytvářel proto, aby nebyl tak sám. Když zjistil, že vlastně svým jednáním ubližuje, strašlivě zesmutněl a souhlasil s tím, že kletbu stáhne a vrátí se do své amforky. Družina, dojatá kamínkovým jednáním mu slíbila, že budou kamarádi a samotná Ken'jun, se vzdala svého kammeného elementála aby maličkému umělci dělal v amfoře společnost.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_020315_195207

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_020315_200045

Druhé části eventu se účastnili: Sinji/Kámen kámen, Ken'jun, Lyanor, Musha, Falconny, Avianna
Návrh eventu: Thanalos
Provedení eventu a Gm podpora: Eynor a Eranon
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Tue Feb 24, 2015 12:38 pm

Přednáška Arcana: Nemrtví č.2

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_022215_204535

Po představení kostěných a nehmotných typů nemrtvých byla přichystáno dokončení přednášky, představující typy "masových" nemrtvých. Tato největší skupina zahrnující různé typy zombie, ghúlů, sešitých Hnusů či dokonce rytířů smrti byla zatím největší expozicí v pevnosti. Na udržování iluzí nemrtvých byli vybráni mágové i někteří učedníci, zatímco zbytek posádky byl za výkladu mistryně Isiel a kapitána Falanthira proveden kolem těch nejstrašnějších stvůr, které má k dispozici Pohroma.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_022215_213627

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_022215_213709

Při spatření některých zrůd, zejména těch sešitých z různých těl, nebylo nikomu zrovna volno u srdce, zvláštní je, že přestože kapitán Falanthir i mistryně Isiel kolem těchto stvůr procházeli takřka netečně, jejich výraz se změnil, když přišli ke slovu nemrtví nerubiané.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Latest?cb=20091015155926

Celá přednáška pak byla zakončena představením nejsmrtonosnějších služebníků Pohromy - Death Knightů a San'layn.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Latest?cb=20111016155916

Eventu se účastnili: Isiel, Brightshore, Engiee, Lykourgos, Faelin, Ogatix, Greshi, Ygraina, Daelgar, Vaelthas, Taharis, Falanthir
Návrh eventu: Eynor
Provedení eventu a GM podpora: Eynor, Eranon
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Anonymní Sat Feb 28, 2015 5:16 pm

MISIA  ULDUM PART I : Cesta tam a ešte ďalej

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 57


Seržant Thanalos strávil väčšinu dňa tým že sa snažil  získať niakeho mága,ktorý by  bol ochotný zúčastniť sa  výpravy  do Uldumu. Bohužiaľ ho tu  predchádzala jeho povesť  a  vzťah k mágii  ako takej.  Preto nielen, že žiadneho nenašiel  dokonca nezohnal mága ani na portál takže keď boli konečne všetci   museli sa vydať   na vzducholoď do Orgrimmaru. Našťastie že  v pevnosti bol po čase opäť  strážca  Narlen Kel´rease  inak by  mal  rekrútov na krku sám

Z Ogrimmaru sa vydali   smerom do   Crossroads  kde narazili na prvý  problém. Veľkú jazvu od preletu Deathwinga. Ktorá  rozdeľovala celý Barrens na dve časti.  Našťastie existovala ešte jedna cesta cez pohorie Stonetalon  ale   odtiaľ  už   dlhšie  nedostavali žiadne správy. Žeby  za tím niečo bolo?
Eventy u Elrendaru - Stránka 4 58

Cestu    im znepríjemňovali   len   pár   Kentaurov a  na chvíľku sa objavil aj modrý drak  nič špeciálne  až na to že   vtom zmätku niekde stratili  Ygrainu.  A to bol problém  pretože rekrút nemôže ísť sám bez dovolenia skoro  ani ná záchod práve preto aby sa nestratil.Nakoniec bola    najdená  za pomoci  strážcu  pri   Aliančnom tábore z balistami ,ktorý strážil prechod. To bol dôvod prečo dedina Crossroads nedostávala  v poslednom čase žiadne  informácie.Jediná zaujímavosť bola   nemŕtva ,ktorá  si prezerala    Elrendarských až  hladovo

Zaútočili na  tábor na dosť dlhú dobu aby mohli zničiť balisty a potom sa stiahli  pred tím než sa Alianci  čo len zmohla na protiútok. V žiare bitky  si  ešte niektorí mohli  všimnúť   Nemŕtvu  ,ktorá sa objavila ktovie kde  a   kto vie kde  aj zmizla  ale medzi tím  stihla zachrániť seržovi život. Totožnú nemŕtvu videli   po svojej ceste  ešte viac krát.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 60


V Stonetalon  museli  okrem prekvapivému útoku   čeliť  aj  neustálej hrozbe   vlkov ktorí cítili krvavú stopu . No to nebolo všetko okrem  toho narazili na  elfských duchov  a   pri prechode   do Desolace   uvideli  niečo  čo v niektorých  zanechalo hlboký šrám.   Našli  zničený horiaci les potom čo po kataklyzme vybuchla  neďaleká  sopka a   ohnivého elementála   ospevujúceho svojho pána Ragnarosa.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 61

Ani v Desolace  nemali kľud. Po  ceste narazili na   umierajúceho elfa z jeho Dragonhawkom a hoci  sa ho členovia skupiny pokúšali zachrániť  Furien umrel. No pred smrťou  im dal ešte prsteň ktorý mali odovzdať jeho matke.  Nemŕtva ktorá  ich sledovala až sem a už si  predstavovala ako si na mŕtvole pochutí mala smolu.  Pretože jeho  dragonhawk  ho po smrti  spálil a potom odletel.
Eventy u Elrendaru - Stránka 4 66

Na koniec po  všetkých strastiach    dorazili až  k novovytvorenému táboru druidov Cenarion Wildlands   Kde stretli  Lariandu a ešte niekoho  kvôli ktorému si urobili menšiu zachádzku.. Koho ? To sa dozviete až  nabudúce.

Cenarion Wildlands:
Eventy u Elrendaru - Stránka 4 71


Eventu sa  zúčastnili: Brightshore, Profi, Olympie, Narlen, Larianda, Katrina, Walan, Ygraina, Thanalos
Screeny : Ceroth , Thanalos
GM podpora : Eranon

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Ceroth Sun Mar 08, 2015 1:07 pm

Hour of the Wolves

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BFantasy-Wolf-fantasy-23244805-718-555

Skupinu Elrendarských sestavenou ze seržantky Eyry , učedníka Yaena a rekrutů Taharise a Eloyn, vyslal kapitán Falanthir do Ravenholdt, odkud přišla zpráva se žádostí o pomoc. Družina ihned vyrazila na cestu. Málokdo tušil, že pro Eyru je tato výprava skoro jako návrat...domů.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Lord_Jorach_Ravenholdt_TCG

Po příjezdu do pevnosti v horách bylo Elrendarským objasněno, proč byla vyžádána jejich pomoc. Krádeže dobytka v poslední době začaly přerůstat obyvatelům přes hlavu. Nikdy se nenašly žádné stopy zvířat ani lidí a přesto dobytek mizel. Lord Jorach v tom cítil temnou magii a proto poprosil o pomoc Elrendar. Eyra a ostatní se ihned pustili do pátrání i když někteří se necítili nejlíp, pod chladnými pohledy nájemných zabijáků z Ravenholdt. Po prvotním prozkoumání terénu se naši hrdinové sešli v pevnosti, aby probrali další plány, jenže Eyra vypadala, že plánování ji nezajímá, spíše vrhala prazvláštní pohledy po jednom ze zabijáků, elfovi jménem Myrokos.

Na druhý den skupina Elrendarských vyrazila do Hinterlands, k jejich uším se totiž donesly zprávy, že i tamní trpaslíky obtěžují krádeže. U Aerie Peak znovu narazili na žebráky a bezdomovce a tehdy jim to došlo. Uprchlíci ze Southshore. Ti, kteří přišli o všechno. Odkázaní na pomoc ostatních. Podezření sílilo. Zvlášť poté, co vyslechli rozhovor mezi dvěma uprchlíky.

"...Thomasi, prosím nechoď, zůstaň se mnou."
"Cat...tohle je naše šance, chci se o vás postarat, musím se o vás postarat! Nemám na výběr, jdu do lesa a najdu je..."


Elrendarští vyrazili za mužem, jménem Thomas a zpovzdálí jej sledovali, ale štěstí jim nepřálo. Jen co na chvíli muže spustili z očí zmizel.

Když doběhli na místo, kde jej viděli naposled, nemohli věřit vlastním očím. Thomas ležel na zemi bez známek života, z rány na krku odkapávala krev a vsakovala se do mechu.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_021115_220346

Při ohledání těla si Taharis všiml něčeho zvláštního. Podivného pachu, který z těla vycházel, krom potu také něco jako mokrá srst nějakého zvířete. Ihned se nabízela myšlenka kletby worgenů. Tu ale vyvrátil zničehonic se objevivší Myrokos, Eyřin známý z Ravenholdt. Družina s výjimkou Eyry trochu nedůvěřivě naslouchala vyprávění elfího zabijáka a došlo dokonce i k několika urážkám. Zejména Taharis elfovi nevěřil, poukázal na to, že klidně on mohl člověka zabít. Eyra se pokusila urovnat spor, ale sémě rozkolu už bylo zaseto.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_021115_221216

Na druhý den vyrazili Elrendarští, doprovázení Myrokosem, zpět do lesa, aby zkusili najít ty, které hledal mrtvý muž. Při pročesávání lesa na jih od místa, kde našli tělo, objevili jeskyni, která nesla známky obývání. A také v ní čpěl povědomý pach. Pach zvířat. Taharis objevil podivný věnec propletených kostí, ze kterého čpěla magie na sto honů.

Jejich přítomnost však nezůstala nepovšimnuta, rozčilený hlas je volal ven. Několik otrhanců drželo Myrokose a další mu držel na krku zrezavělý nůž. Požadovali, aby jim ihned hodili "kouzlo" jinak se mohou s elfem rozloučit. Po marném vyjednávání Yaeneryn hodil otrhancům věnec kostí ale nakonec se boji nevyhnuli. Výsledkem bylo ztracení věnce a několik mrtvých trhanů, kromě nich také těžce zraněný Myrokos. Eyra vydala rozkaz k pronásledování těch, kteří unikli a sama se starala o zraněného.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_022315_225313

Yaen a Taharis se hnali co jim síly stačili, přesto přiběhli pozdě, viděli jen, jak ti, které pronásledovali vběhli do starého trollího města - Shadra'alor. Po opatrném průzkumu konečně přišli na, co se tu děje. Pomocí věnce z kostí, očarovaného jakousi magií, se mohli lidé přeměňovat do podoby vlků. Ve zvrácené představě spravedlnosti chtěli ti, co přišli o všechno, nastolit vládu, kde nebude existovat vrchnost a poddaní. Nastala hodina vlků...

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Resize%2Bof%2BWoWScrnShot_022315_230801

Eventu se účastnili: Eyra, Bightshore, Taharis, Yaeneryn
Gm podpora: Eranon
Galerie: ZDE
Ceroth
Ceroth
Admin

Poèet pøíspìvkù : 314
Join date : 26. 10. 13

https://elrendarkeep.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Thanalův soud a lov na Silvera

Příspěvek pro Anonymní Fri Jul 17, 2015 5:55 pm

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Pv3UpAp3n5PR_H0hbnj9IN76ZtaUwUEj0bodeqD5pglD=w549-h302-no

Byl jednou jeden velký les, ve kterém žilo hodně různých zvířátek, mezi nimi i jeden malý lišák. Žil si spokojeně, jak to jen šlo, často lovil a vše, co ulovil, mu sežral starý Havran a za odměnu mu nevykloval oči. Les byl stále zalit sluncem a naštěstí v něm nikdy nebyla zima, takže se dalo říci, že lišák se měl lépe, než zvířátka mimo les. Dokonce měl mezi jinými malými zvířátky spoustu kamarádů.

Jenže jednoho dne měl náš lišáček problém, jak už to tak bývá, jinak by nebylo o čem vyprávět. Jedna malá stříbrná straka mu ukradla jedinou věc, co měl po mamince. A tak se lišák vydal straku hledat a hledal ji po celém lese. Chodil sem a tam a nedokázal straku najít, tak se ptal ostatních zvířátek, ale nikdo nevěděl, kde straka je... až na kocoura v botách.
Ten mu poradil, aby zkusil obhlédnout velký strom se zlatým listím, ve kterém žila rodina černých dračích jestřábů. A tak se tam náš lišáček pomalu vydal cestou necestou. Věděl, že si musí dát pozor, protože kdyby ho nachytali, skončil by zle, tuze zle, a tak se skryl, a pak pomalinku vyšplhal po stromě až do jestřábího hnízda.

Chvíli tam čenichal a nakonec v hnízdě načapal tu mrňavou stříbrnou straku, přecpanou vším možným, co se dalo vzít a šlo to alespoň trochu zpeněžit. Měla kapsy napěchované tak, že nedokázala ani vzlétnout, jen poulila oči a nemohla odejít.
A samozřejmě jediná věc, kterou u sebe straka neměla, byla právě ta památka po mamince, kterou chtěl zpátky lišák. Straka ji prý nechala ve své skrýši. Lišák trval na svém a strkal straku pryč, aby mu ukázala skrýš a vrátila náhrdelník po mamince, když právě tehdy se vrátili do hnízda černí dračí jestřábi z nějakého bálu a oni neměli, kam jinam se schovat, než pod stůl v hlavní jídelně.

Náš lišák by straku nejraději sežral, ale musel být potichu, jinak by je jestřábi našli. Také pochopil, že straka, tak zatížená kořistí, by nikdy neuletěla, a tak zakroutil hlavou a začal jednat. Musel protestující strace ukradené věci brát, i když to bylo proti přesvědčení jich obou. Pomalu a opatrně je vracel na jejich místa tak, aby si toho nikdo nevšiml.
Zlatý náhrdelník. Šperky, drahé kameny. Třpytivé flakónky, exotické parfémy, zlaté mince. Perly, stříbrnou tabatěrku. Zrcátko zdobené diamanty, křišťálové sošky.
Když si vydechl, že je konečně hotovo a mohou odejít, zaslechl jak jeden z dračích jestřábů zavřískl na druhého:
"Kde je ten stříbrný příbor po babičce?! Že ho ukradla ta tvoje fuchtle?"

Lišák jako by zkameněl, čelist mu klesla a pomalu se otočil na svého stračího společníka se smrtí v očích. Straka však jen pokrčil rameny, vyhrnul si košili a ukázal příbory zastrkané za opaskem. Vidličky, nože, lžičky všech velikostí, div, že se tak dokázal vůbec skrčit a ohnout pod stolem, jak se mu zapichovaly do vyhladovělého bříška. Bylo tam vše, celé příborové sady z mithrilu pro tucet osob!
Lišák mu je urychleně vzal i přes jeho tiché protesty... a nenapadlo ho nic jiného, než je rozložit po stole, pod kterým se ukrývali, jako by prostíral k hostině.
Stihl to jen tak tak. S úlevou se zhroutil vedle zamračené straky pod stůl, zatímco dračí jestřábi usedli k večeři a nenažraně hodovali.

Nakonec všechno dobře dopadlo a oni z jejich hnízda utekli živí a zdraví, i když u toho museli vyslechnout mlaskavé jestřábí stolování a mudrování nad tím, jak mohl někdo být tak blbý a dát vidličku na dezert vedle lžičky na čaj a příbor na rybu k polévce.

Nakonec se oba malí dostali ke skrýši stříbrné straky, kde lišák dostal to, co chtěl: svůj kobaltový náhrdelník po mamince. Straka se ale nepoučil, už druhý den zase obletoval jestřábí hnízdo. Bylo to prostě silnější, než on.



Speech is silver - Mluvit je stříbro:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Article-0-0F0E9D0300000578-155_634x644


Zaskřípání mříže u hlavního vchodu do věznice ho přimělo zvednout hlavu a omámeně se zadívat vzhůru ke schodišti, po kterém se blížil někdo s pochodní, doprovázen dvěma strážemi v bílém tabardu.
Hlava mu třeštila, jako by byl po flámu, ale tu postavu, ty rudé vlasy spletené do copu na straně, si nemohl splést. Zavrčel a ustoupil, přitiskl se zády k vlhké stěně cely.
Vysoký elf v zelené zbroji se zastavil za mřížemi a pousmál se na něj. Jako by se na vás usmál žralok.

"Nepřibližuj se ke mně, Lišáku, od chvíle, co jsem tě v té base potkal, se mi lepí smůla na paty!"
"To vidím, Silvere," rusovlasý si významně prohlédl jeho těsnou celu a slamník.
"Něco jsi mi, sakra, slíbil! Mimo jiné to, že už se nebudu muset dívat na tvůj ksicht, když ti pomůžu ven!"
"Slíbil, ale předtím od tebe něco potřebuji."
"A co by to asi mohlo být?"
"Tvou výpověď o tom, jak to tehdy bylo na střeše vězení... i předtím v cele," Lišák zvedl pochodeň a posvítil si na jeho tác s večeří, které se vězeń ani nedotknul.
"Zbláznil jsi se? Ty mi dlužíš a já ti budu ještě dělat službu?"
"No... řekněme, že jsem našel něco, co ti chybí. Asi proto máš tolik smůly," Thanalos otevřel dlaň a ukázal starou a oblýskanou stříbrnou minci.
"Moje mince pro štěstí! Dej mi ji! Ihned mi ji dej, ty zloději!" Silver se přitiskl k mříži a zacloumal kovovými tyčemi. Marně.
Thanalos vyhodil minci do vzduchu, pak ji chytil. Odrazilo se od ní světlo pochodně a elf v cele se chvíli zdál skoro nepříčetný. Lišák se znovu usmál a promluvil skoro medovým hlasem.
"Až po tom soudu a svědectví, Silvere."
"To je vydírání! Vydím tě podruhé za dvacet let a už mne zase vydíráš! Vůbec jsi se nezměnil!
"Ani ty ne. Stále kradeš, co nemáš. Není se čeho bát, prostě jen povíš soudci pravdu o tom, kdo tu noc zabíjel. Ty jsi přeci jen utekl z basy, ne? Za to provaz nebude."
"Víš, kolik elfů z města jsem za ty roky okradl? Podruhé jen tak neuteču."
"Hmm, a co kdybych k tomu přidal tip na jeden bohatý dům plný zlata a šperků? Dům v Eversong, kde se nedávno dědilo po mnoha nafoukaných příbuzných..."
"Zlato... šperky... Eversong?" stříbrovlasý se zasnil a pousmál, jako by v duchu viděl obraz té nejkrásnější nahé ženy.
"Takže?" rusovlasý elf znovu vyhodil minci do vzduchu a Silver polkl naprázdno.


Silence is golden - Mlčet je zlato:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Y6HCCoGUesHjs0kbWhTRrjCECE63rnb5WwoSrMN_jYZ3=w489-h595-no


Vzal kopí Dawnspearů od stráží zpět, potěžkal ho v ruce, pak sevřel jeho násadu a vykročil ven ze soudní síně. Zůstal stát na prahu, opřen o zárubeň, ztěžka vydechl. Ohlédl se přes rameno, jako by ještě na něco čekal.
Takže služba ve městě. Měsíc.
Právě tam, kde zabil strážného, kde utekl z vězení a kde ho zatkli za zfalšovanou vraždu.
Spíš doufal, že ho pošlou zabít nějakou bestii... Ale slib je slib a za muže hovoří činy, i kdyby nebyly hrdinské. A on měl sakra dobrý důvod být vděčný za práci, která ho bude stát jen trochu pohodlí a sebeúcty.
Prohlédl si prázdnou soudní síň.
Písařův učeň doskládal poslední stránky pergamenů na hromádku, kterou zvedl do náruče a pospíšil s ní pryč. Ustoupil mu z cesty, aby mohl projít ven.

"Takže první otázka: musím vám dál vykat, když vás zbavili funkce?" ozvalo se před ním pubertálním hlasem, při kterém se většině elfů z posádky otvíral nůž v kapse a jemu se obvykle zježily vlasy vzadu na krku. Stiskl rty, zadíval se před sebe na zrzavou elfku stojící s rukami v bok a vůbec ne po vojensku, jak se slušelo.
"Nezbavili mne hodnosti, byl jsem dočasně postaven mimo službu Elrendar a přeřazen ke službě do města," odvětil a snažil se, aby v tom nezněla ani stopa hněvu, který cítil.
Byla to jen hloupá holka.
Zbytečné mrhat na ni energií a emocemi. A přesto, jako by si dělala živobytí z toho, kolik vojáků přivede k nepříčetnosti svým chováním a dotazy.
"Nesnáším vykání," řekla odrzle a on pokrčil širokými rameny.
Co snášela nebo nesnášela, nebyl jeho problém.
"Druhá otázka: doprovodíte mne do města?" nevzdala to a patrně ani neměla pud sebezáchovy. Nevěřícně na ni upřel pohled a zvažoval možnost, že mu kopí "upadne" směrem, kde stála.
"Ne. Proč bych měl? Vezmi si povolení, dva další rekruty a je to podle pravidel... je to jen cesta do města, tu zvládne i Moonwolfova opice," jenže v tu chvíli mu to došlo.

Město, zatraceně....! Ty útoky u švadleny a u orbu v Tirisfal... Temný Fénix...
"Děje se něco?" všimla si jeho zaváhání.
"Děje se to, že jsem docela zapomněl na vraha, který na mne ve městě dvakrát zaútočil. Ta bílovlasá elfka v černé masce. A teď tam jedu na měsíc sloužit," ironicky se usmál.
"No, to jste asi měl hlásit, než tam nastoupíte do aktivní služby. Zabít někoho dalšího, i kdyby v sebeobraně, je ve výkonu trestu dost kách..."
"Já ji nechci zabít, chci zjistit, proč mne chce zabít ona."
"Nějaké nápady? Stará láska? Někdo, komu jste ublížil? Další naštvaný drak... teda dračice?"
"Hm, co já vím, těch bylo moc..."
"Lásek nebo dračic?"
"Žen a těch, co mne mají plné zuby. Starej se o své, Eloyn," ukázal jí směrem ke kasárnám.
"A připomněla vám ta elfka některou z nich?" ne, nikdy nevěděla, kdy přestat.
"Ne. Odchod," otočil ji za rameno a vyprovodil ji dolů po schodech soudní síně, pak se otočil na patě a vrátil ke skříním s knihami.

Chvíli stál na místě a přemýšlel, pak došel až ke knihovně a vyndal z ní knihu, po ní další a další, až jich měl plnou náruč. Se všemi přešel ke stolu, položil je na něj do sloupku a začal upravovat jednu na druhou a vyměňovat jejich pořadí. Usmál se sám pro sebe, než ustoupil, aby na knihy byl výhled od knihovny...
Knihovna si těžce povzdechla, pak promluvila.
"To nevypadá, že by se seržant konečně dal na čtení, ale spíš, že staví pevnost z knih."
"Vážně?" ustoupil jí z výhledu víc, aby si mohla přečíst hřbety knih, pak se za knihovnami pohnul štíhlý stín, protáhl se a zadíval na jeho knižní věž.
"Já tebe," usmála se vysoká rusovláska napůl smutně a vylezla ven.
"Věděl jsem, že to rozluštíš hned," usmál se na ni zpět, "byla jsi tu celou dobu soudu?"
Smutně kývla a zůstala stát na místě, došel tedy pomalu až k ní.
"Zirael," pohladil ji po tváři, pak ji objal a zabořil se do jejích vlasů, "zvládli jsme to! Kde bych bez tebe byl..."
"Je několik možností: mrtvý v Nexu v Coldaře. Živý a ožralý v Booty Bay. Nebo na útěku před další zhrzenou ženskou," řekla naprosto střízlivě, "...takže? Kdy musíš odjet?"

Stiskl rty. Jasně, slyšela i tuhle část.
"Dnes večer, vlastně odjíždím, jen co si sbalím věci, abych se za úsvitu mohl hlásit do služby na Falcon Wing."
Beze slova na něj zůstala zírat zraněnýma očima, trochu uhnula hlavou, když se natáhl, aby ji pohladil po tváři.
"Návštěvy mi nezakázali. Stav se na Falcon Wing, až budete mít cestu do města. Můžete se zasmát mé uniformě."
"Návštěvy. Budeš mezi ně počítat i tu asasinku v masce, co to už dvakrát zkusila?"
Povzdechl si.
"Vím, vzpomněl jsem si na ty incidenty až při rozhovoru s Eloyn, ale možná by se toho dalo využít. Bude to pro ni perfektní příležitost, stačí být připravený. Neříkají mi Lišák jen tak, ne? A ve městě mám ještě pár přátel... mohl bych jí připravit past..."
"Myslíš přátele jako Silvera, co sedí v base, protože jsi potřeboval jeho svědectví? Nebo pár dalších lidí, co tě tam chce zabít? Promiň, jestli se zdám cynická," pohodila dlouhými vlasy a vymanila se z jeho náruče.
"Bude to vpořádku, zvládl jsem horší věci. Žádná elfka nemůže být horší, než pološílený a naštvaný modrý drak."
"Je vidět, že s většinou elfek z města dosud nemáš příliš zkušeností," poznamenala tiše, ale v očích se jí konečně objevil záblesk smíchu. Neochotně ji pustil a vykročil ke svému bytu pro věci. Pak se zarazil.
"Málem jsem zapomněl. Bratránek nás pozval na svatbu. Je to za tři dny ve Fairbreeze."
"Thanael tě zve na tak důležitou událost? Po tom všem... Pozval... Tebe," opakovala to s dlouhými mezerami, jako by to potřebovala pochopit. "Neslyšel snad tu Kadashovu historku o tom, jak jsi zkazil svatbu v Redridge?"
"Pst," ohlédl se po strážných, "to byla jen blbá náhoda a mohl za to Darog... a trpaslíci se stačili ožrat ve sklípku s otcem nevěsty... trochu jsme pobořili hostinu a slavnostní stany trpasličím tankem a zaběhali si se strážemi... zatraceně, staré dobré časy," zasnil se.
"A tohle vše jsi Thanaelovi řekl, když tě zval? Měl by vědět, do čeho jde," dala se do smíchu.
"Ne. Co by se asi tak mohlo pokazit na nějaké elfí svatbě v Eversong?"
Neodpověděla, jen na něj na chvíli upírala mnohoznačný pohled. Nevydržel to.
"Vážně se budu chovat slušně, slibuji," zazubil se.
"Falconwing. Neznámá elfí útočnice. Bratrancova svatba. Vzkaz od Andiliena, že potřebuje probrat dědictví po mé matce... čekám, co ještě se stane do dalšího úplňku," povzdechla si.
Zamračil se při jméně, které vyslovila.
"Andilien. Dobře, ale slib mi, že za ním nepůjdeš bez doprovodu."
"Slíbit ti to klidně mohu," řekla tak, že by ji nejraději zaškrtil.
"Musím jít," oplatil jí podobným tónem a ona se zachmuřila, pak kývla a ustoupila mu z cesty.
"Al diel shala, Thanale."

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Z5_LyDxT1509bGDucPFAdnbRT6Sr_Qd0Q1llESByY23p=w680-h613-no



Jeden z restů, co mi spí v PC - další už doopravdy tak dlouhé nebudou, ale doplním je. Eynor.


Naposledy upravil Eynor dne Sat Jul 25, 2015 3:56 pm, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Havran a Fénix

Příspěvek pro Anonymní Sun Jul 19, 2015 5:54 pm

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 ZoWEeunjFkgpIbGkToKEW5ZcNh9AfHHZqiQ-19Blp2Yt=w734-h589-no

Bolestivě se držel v sedle hawkstridera a trochu zimomřivě se halil do pláště. Nemohl se dočkat, až zase zavítá do krajiny věčného jara, jenže ta byla daleko. Elrendarští farstrideři ho doprovodili na hranice Quel'Thalas, ale Zeměmi Duchů už jel sám, na vlastní přání. Po těch týdnech v jejich společnosti musel přemýšlet o samotě a v klidu.
Neuspěl. Nevyhrál... ale přežil.
Výprava s družinou jeho bratrance ho stála ztrátu mnoha iluzí, ztrátu skoro celé rodiny.
Strýčkové ženoucí se za dědictvím se povraždili navzájem.
A jeho vlastní matka...
Zaťal ruku v pěst a škubl tak za otěže, až hawkstrider neklidně zatančil a poskočil, bodavá bolest jeho jezdci pronikla ramenem a krkem až do hlavy, jako by mu lebkou projel dlouhý nůž. Jen malá připomínka jeho neúspěšného boje s gronnem...

Paní Sunchaser, ta, která vždy jen kritizovala všechna jeho rozhodnutí a bránila mu zasnoubit se s "pouhou služkou" Aelyss. Ta, před kterou se celé dětství ukrýval u babičky Nimoe a kvůli které si vybral, že bude farstriderem... a dokonce chtěl žádat o službu v Elrendar, jen aby byla co nejmenší šance, že ji bude vídat.
Ta dokonalá paní Sunchaser. Jeho matka...
Nejen, že sehrála vlastní smrt a svedla ji na Thanala Dawnspear, kterého nikdy nenazvala jinak, než bastardem své sestry, co měl kdysi uhořet i s ní.
Pak se pokusila v Outlandu zabít každého, kdo jí stál v cestě, ať to byl člen rodiny nebo Thanalova oddílu.
Měla na rukou krev právníků a notáře, od začátku znala celou hádanku, o kterou se dědici prali jako smečka hladových psů o kost...
...dokonce měla na rukou krev jeho otce, jak v záchvatu vzteku přiznala. Skoro by vsadil na to, že tetin domek tehdy možná podpálila sama.
A co bylo nejhorší, byla to ona, kdo nakonec zabil i stařenku Nimoe, aby se rychleji dostal k dědictví. Jeho milovanou babičku Nimoe...

Sevřelo se mu hrdlo smutkem, ale náhle se mezi stíny stromů Ghostlands zablýskly bílé zdi elfí stavby, kterou obklopovalo lešení. Zaplašil bolestnou vzpomínku na babičku i otce a zaostřil očima na panství Andilien, které již nějaký ten měsíc procházelo obnovou, co se jeho quel'doreiský pán vrátil z cest. Snad tam bude moci na okamžik odpočinout...
Možná přecenil své síly, když se vydal na cestu zpět domů sám, ale už se nemohl dočkat, až bude zase s Aelyss. Až ji obejme a políbí, až jí poví, že jejich svatbě už nic nestojí v cestě, ani kdyby se matka ještě někdy dostala z vězení v Silvermoon.
Až jí řekne, že byl Thanalos Dawnspear natolik štědrý, že jim nechal ke spravování a užívání babiččin dům, i když podle práva byl teď jeho pánem on.
Zvláštní elf, ten Thanalos. Tak prchlivý, ješitný... a přeci v něm viděl něco z rodiny, tu zarputilou paličatost.
Na začátku toho všeho si přál jeho popravu... na konci s ním trávil hodiny v rozhovorech o všem. Jako by najednou získal bratra, kterého nikdy neměl.
I když představa, jak tenhle hromotluk přijde jednou k nim na nedělní šálek čaje a pochválí Aelyss její vyšívání a krajkové dečky... musel se pousmát.
Nakonec by mohli být rodina. A jednou, až budou děti, mohl by jim jít za kmotra.

Tedy, jestli ho dnes Aelyss nezavrhne za to, že se nevrací jako vítěz.
Nezískal kopí Dawnspearů, nestal se pánem rodu, neporazil ostatní dědice... Nevyhrál. Jak asi se na něj bude tvářit? Nepřála si odložit svatbu, její list plný vroucích slov a obav o něj ho volal zpět a hřál na prsou pod zbrojí.
Možná je pro ni doopravdy největší výhrou, že se vrací živý a po svých. Nemohl se jí dočkat!

A nezapomeň, nikde se nezastavuj, s nikým nepromluv a na cestě se ani neohlédni, pak se bezpečně vrátíš domů:

Probral se a jeho hlava opět třeštila bolestí. Marně se snažil rozpomenout, kde to je a jak se sem...
Pamatoval si, že byl na dohled Tranquillien, když se mu začal točit svět... lesního trola, který ho sledoval... křik jeho hawkstridera, pak pach trolího pižma, tabáku a krve... zatuchlina, pach plísně a mrtvol... skřípot těžkého kamene a něco jako srpek měsíce nad hlavou, ve kterém se objevila tvář malé dívky s děsivě bílými vlasy, velmi bledé dívky... měla téměř černé oči a dívala se na něj tak zle, že ho ta vzpomínka ještě teď rozechvěla.
Bylo to jen dítě, co by dělalo dítě na takovém místě? Možná to byla halucinace...
Začal tápat rukama kolem sebe a našel hromadu slámy, misku s vodou a kus tvrdého chleba.
Takže byl něčím zajacem... a stěny kolem neměly východ ani okna.
Když se zaklonil a dlouho díval nahoru, poznal, že proti okolní temnotě je doopravdy něco jako srpek měsíce, jen o zlomek světlejší. Byl neskutečně daleko. Jako by ho zavřeli na dně prázdné studny.
Takže tam byla jeho jediná cesta ven...

Dění v pevnosti po seržantově nástupu trestu ve Falconwing:

Booty Bay - povídkově dlouhé:

Pokračování dění v pevnosti a okolí:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 DPVmSyHvF7U3gdQRyJ-dJG0Q4Tt_lDrxEQaxhllHxmqx=w705-h531-no

Kdesi v trolích katakombách...

Tu noc na něj plyn, který obvykle pustili do jeho jámy, když mu nesli vodu a jídlo, měl menší účinek. I tak vše, co slyšel, znělo spíš jako sen. Nebyly to trolí hlasy a zandalarština. Dvě dospělé ženy hovořící thalassian... a jeden z těch hlasů se mu zdál podvědomý. Ale nedokázal ho zařadit.
"Dala jsi mi slib, že se mu nic nestane. Ať tvá pomsta dopadne jakkoli, on se vrátí tam, kde ho čekají."
"Samozřejmě, slib je slib... a sliby jsou přesně to, co sem dohnalo tebe, že? Pokud tohle celé neskončí smrtí Lišáka, ale mojí, jen těžko ho ale někdo dostane ven. Máš mé slovo, že jestli to dopadne takhle, smíš si ho sama zachránit a vrátit jeho nastávající vdově," druhý hlas zněl o dost jedovatěji a měl vyšší tón.
"Nežertuj, protože pokud by se mu něco stalo, musela bych si tě najít, Nymaerie."
"Být tebou, jsem opatrná, Fénixi. Někdo by se mohl rozpomenout na tvé skutečné jméno, když se převlékáš za slušnou holčičku a hraješ si na hodnou elfku z města."
"A někdo by se pak sám octl na výsluní ve středu pozornosti všech," první hlas zněl čím dál chladněji.
"Ale to by bylo tvé slovo proti mému. A kdo by ti uvěřil, že bych byla něčeho takového schopna? Podívej na mé ruce, což mám sílu někomu ublížit? Nebo i jen posunout touhle kamennou deskou? Zlá teta!" vyšší hlas zazněl náhle kňouravěji a úlisně. Druhá žena si odfrkla.
"Jsme tedy vyrovnány? Po tomto je můj dluh vůči tobě smazán?"
"Ah na mou čest zloděje a špeha... a na Havrana, mou jedinou lásku," první hlas se šíleně rozesmál.
Thanael se zkusil vytáhnout po stěně výš, ale neměl už žádné síly. Zanadával, jak se nahoře nad poklopem studny objevilo mihotavé světlo pochodně, ale pak se zase ztratilo, spolu s dvojicí tichých kroků.
Svezl se zpět do slámy a bezmocným vztekem udeřil pěstí do kamene.

Další dění v pevnosti a okolí:

Kráčal trolími katakombamy a v ruke držal pochodeň. Neprešiel celý Draenor a nebojoval s gronnom, aby tú blbú kopiju nechal niakemu trollovi. Pomaly kráčal dalej a v spomienkach sa vracal do doby, keď tu bol prvý krát spolu s Vlkom...

Thanalos vedel, že je na rade, potom čo jemu aj všetkým ostatním detom z jeho gangu Havran pred očami zabil Sylara  tým žeho zhodil z jednej zo Silvermoonských striech. A pritom sa celý čas pozreral priamo na neho. Thanalos vedel, že je zle. Bol to odkaz, že takto skončí ktokolvek, kto bude Havranovi odporovať. Musel újst, ale Havranovi predsa nikdo nikdy neušiel. Každé dieta, ktoré sa o útek pokúsilo, zabil.

Sedel za stolom a hrál spolu s Asorenom a Narashom karty v pororozpadlom podkroví jedného starého domu kdesi v západnom Silvermoone, keď sa zrazu od dverí ozvalo klopanie.
Havran sa len usmial.
Další fagan mu doniesol jeho podiel.  
"Dalej!" zavolal a zahodil karty na stôl.
No tentokrát to boli fagani dvaja. Jeden zo striebornými vlasmi a druhý v červených botách.    
"Havrane, my-"      
"Ticho! Vaše výhovorky ma nezaujímajú. Len dúfam, že máte dosť."    
"Ano, Havrane," ozval sa po chvílke ten v červených botách.  
Havran sa usmial.
Kto by  to povedal, aký vedia byť poslušný. A to stačilo raz začas zabit jedného malého usmrkanca. Nech sa ostatní plahočia po uliciach a kradnú. Havran si žil ako král. Potažkal mešce, ktoré dostal od oboch chlapcov, a hodil ich na stôl kostaním. Neskôr ich prepočíta. ako vždy.  
"Povedzte  Lišiakovi, že ak sa tu neukáže do večera, tak mu zlomím nos na tej jeho krásnej tváričke."    
"Obávam sa, že ten sa tu už neukáže. Ušiel spolu aj z Vlkom," ozvalo sa od dverí a do vnútra vstúpilo malé dievča z bielymi vlasmi a ciernymi ocami. Sojka Nymaeria.
"Kedy  si videl Lišiaka naposledy?" oboril sa Havran na prvého z chlapcov, schmatol ho za tuniku a zdvihol do výšky svojích očí.
"Tr... ri... tri dny, Havran," vyklzlo z úst malého Silvera.
"Kam išli?" opýtal sa Havran, ale keď chlapec nič nehovoril, tak ho naštvane hodil stranou a chytil pod krkom toho druhého.
"Kam sakra išli, Nerisene?!"
Chlapec však krútil hlavou, a tak Havran zosílil stisk na jeho hrdle.
"Povedz mi to, inak skončíš ako Sylar, Nerisene!"
"Blackened woods," zašepkal a o okamih dopadol na zem a lapal po dychu, zatial čo Havran sa otočil na Asorena a Narasha, ktorí sa tomu celému prizerali od stola.  
"Podte, máme prácu," zavrčal Havran a oni z úsmevom prikývli.
Bol čas lovu.

Museli tu byť. Ten strážnik v Tranquilliene, ktorého podplatili, hovoril práve o týchto starých amanských katakombách.  
"Lišiaku, vylez, viem že tu ste!"    
"Nič vám neurobím, prisahám!"
"Čo by som robil bez mojich najlepších zlodejov?"  
Havranov chraplavý hlas sa ozýval katakombami no odpoved neprichádzala.    
"Prehladajte to tu," syknul nakoniec svojím dvom spoločníkom, zatial čo sám začal prezeráť každý výklenok, či sa tam náhodou neschováva niaky malý modrooký smrad.

"Myslíš, že to bude fungovať?" spýtal sa šeptom Thanalos skrývajúci sa spolu z Vlkom za jednou z váz vo vedlajšej miestnosti.
"Bude, Lišiaku, ver mi, je to naša jediná nádej."
Thanalos na to len mlčky prikývol a dalej sa skrýval.

Asoren zrazu uvidel v jednej z amfor na oltári niečo lesklého. Siahol do nej a vytiahol strieborný nahrdelník. Usmial sa a vložil si ho do vrecka. No potom dostal nápad a pozrel sa aj do ostatných nádob. Bol tam ukrytý menši poklad. Zavolal aj Narasha a Havrana. Všetko to začali brať.
Ani si nevšimli ako sa za nimi začali prebúdzať trolie múmie.

Chlapci utekali a za sebou počuli krik, ako sa okolo Havrana a jeho dvoch kumpánov zhlukovalo viac a viac trollov. Pak zrazu krik ustal.
Thanalos si už myslel, že je po všetkom, že sa im nakoniec podarí újst, ako to Vlk naplánoval.
Keď Vlk naráz spadol. Lepšie povedane: niečo ho chytilo za nohu, a preto spadol. A to niečo bola škaredá trolia ruka, ktorá ho tahala do diery v stene. Thanalos sa ešte vrhol za ním, ale bolo neskoro. Posledné, čo videl, bol Vlkov vydesený výraz, ked ho ta ruka stiahla do temnoty, a dalšie trolie ruky vynarájúce sa z temnoty.  
Ušiel...

Havranova sojka:



Do příběhové linie, která se táhla mezi dvěma dalšími a propojovala je, se postupně zapojili Avianna/Avelion, Ogatix, Eyra, Moonwolf, Khiara/Nymaeria/Pandora/Aerin, Lyanor, Altash/Lykourgos, Profi, Aeritha, Taharis, Thanalos/Thanael/Veranis/Vaelthas a samozřejmě dík Cerothovi/Eranonovi, bez kterého by polovina věcí nebyla možná.
Všem díky za RP!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty ARCTIC CHALLENGE

Příspěvek pro Anonymní Sat Jul 25, 2015 7:16 am

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 KL3WvUArxVM7O7qo4zt5p4IE-nasJQ-3JI6hBcko3bfh=w1048-h705-no

Cíl extrémního výcviku:
Otestovat odolnost posádky v nepříznivém prostředí, schopnost spolupráce, improvizace, dovednosti zajišťující přežití.
Účastníci výcviku byli předem varováni a proškoleni v různých způsobech zajištění potravy, vody a úkrytu v Boreanské Tundře. Stejně tak byli seznámeni s místní faunou a flórou (série přednášek v pevnosti).

Druhotným testem je kromě prostředí samotného i nečekaná situace, kterou budou muset řešit. Test povahy, který pomůže odhalit neschopné jedince a předejít tak možným selháním na budoucích misích.


Deník kapitánky Aerin Windsong, Den první:

Pandořiny deníčky, Den první:
Den druhý:
Den třetí:
Den čtvrtý:
Den pátý:

Elfka zachumlaná až po uši do hustých kožešin opět kýchla. Druhá, sedící naproti ní jen v lehké bleděmodré róbě, bleskově zvedla ruku a obklopila se manovým štítem.
Upřela oči do hromady kožešin, pak na mrožovce, který se přibatolil s hrnkem něčeho kouřícího. Z kožešin se vysunula ruka v chlupatém palčáku a sáhla po hrnku.
„To dastyddutí bi byl čert dlužed,“ ozvalo se spolu s usrknutím.
„Vskutku,“ plavovláska v modré se trochu napřímila a její výraz zpřísněl, „byl to váš plán, který jsem od začátku pokládala za příliš riskantní, kapitánko Windsong. Iluze kosatky, teleport pryč.“
„Byslela jseb, že jseb otužilejší. Každopáddě děkuji za vaši poboc, arcibágydě Sdowdawn… Hapčí!“ horní část hromady kožešin se rozevřela a ukázala tak tvář mladinké elfky s černými vlasy, které se oči leskly horečkou a její nos zářil stejnou červení jako čumák soba Metzena z pohádek pro děti. Znovu se napila z kouřícího hrnku a udělala u toho prazvláštní výraz.

Plavovláska vstala a přešla k východu tuskarské chýše, zadívala se ven na cvrkot v osadě Moa’ki, pak se ohlédla k druhé elfce, která z kožešin vylovila kostkovaný čtverec látky, sám o sobě dost velký, aby jí mohl sloužit jako pokrývka. Hlasitě se do něj vysmrkala, na což mágyně zareagovala poněkud znechuceným úšklebkem.
„Fali bi da cestu půjčil kapesdík,“ řekla kapitánka zamilovaně a tesklivě, pak začala zase smrkat.
„Ithereal je zpět v bezpečí pevnosti. Taharis byl během nočního útoku zraněn natolik, že si nejsou jisti, jestli a kdy se ještě probere, proto jsem ho z paluby Milosrdné Sestry přenesla také do Elrendar. Ta první noc byla horší zkouškou, než jste plánovala, nebo se pletu? A v tomhle stavu je jen těžko budete sledovat z úkrytu, aniž by si vás všimli,“ dál se přísně mračila, zatímco její řeč přerušilo zhruba trojí kýchnutí.
„Jseb boc ráda, že jseb kvůli té rýbě přišla o čich,“ Aerin se naklonila nad hrneček a zalovila v něm jedním prstem, pak z něj vytáhla cosi jako vyluhovanou seschlou sardinku, „tuskarský čaj bde prý postaví do ráda da dohy.“
„Budu doufat. Mám své záležitosti v pevnosti a trávím zde více času, než mi bylo povoleno lady. Vezmu tedy dnešní dohled nad oběma týmy za vás – beztak tráví noc zde v Moa’ki a neví o sobě navzájem. Alespoň se tak vyhnu pozornosti toho krvavého rytíře s bílým vlkem, co právě vystoupil z lodi z východu. A míří sem. Raději se ztratím, kapitánko,“ aniž by počkala na povolení, prostě se rozplynula.
Aerin se vyhrabala z hromady kožešin a zastavila se na prahu chýše.
„Do dazdar, co tu dělá Corid Dightstrider,“ zavrčela tiše.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Fb1edfT7zVbd3wXkIUaP6sOtKAn5Srzt5bgBH5pKmO7X=w535-h454-no

Deník seržanta Dawnspear , Den první:
Den druhý:
Den třetí:

Vystoupila ze stínu a povzdechla si. Dvojice popravčích k ní dovedla seržanta, nechala ho stát za rohem mimo výhled zbytku Nového Agamandu a vzdálila se.
„Takže? Už k sobě budeme navzájem upřímní?“
„Vy víte, že musím jít. Měl jsem se sejít s lordem a hledat ji společně. Zatím to dělá sám a já trávím čas tady. Je to skoro měsíc, co ji Ruul odvlekl.“
„Vím od Isiel, že lord dlí v Outlandu, místo toho, aby byl s rodinou. Dobře tedy, mohl jste být upřímný již na začátku a nemusel jste se výcviku účastnit vůbec. Budu potřebovat všechny vaše věci. Ani Alexiel vás nesmí zahlédnout nebo poznat, takže se budete muset hrbit. Do pevnosti se dostaňte, jak uznáte za vhodné,“ podala mu otrhané oblečení, mezi kterým byla i růžová košile a sukně.
Polkl hněv a hromádku přijal, pak se odešel za budovu převléci.
Měla co dělat, aby se mu nesmála, když se vrátil vyhastrošený jako vzorový Opuštěný na vrcholu senility. Stiskla rty a prohlédla si ho od hlavy k patě.

„Druhý tým dnes v noci putuje severní cestou k Utgarde. Pravděpodobně vyhrají. Nechám tým Alfa odpočinout si v cele do rána a vy mi jděte z očí.“
„S potěšením, kapitánko,“ zasalutoval jí, pak se shrbil, jak nejvíc to šlo, a vydal se do osady.
Kryla se ve stínu a donesla jeho věci spolu s váčkem mincí jednomu z popravčích. Viděla odsud, jak lady Coldheart rozpráví na osvícené terase jedné z budov s vrchním apatykářem Agamandu a jen zaskřípala zuby.
Byla by to tak snadná střela, měla čistý výhled… ale proto tu nebyla. Už se naučila, že osobní msta musí dost často ustoupit jiným věcem, pokud chce přežít a vyjít s ostatními.

Opuštěný na ni kývl a chraplavě se zasmál.
„Takže jsme ho jako popravili. Vždy mne baví spolupráce se spojenci, co mají smysl pro drama.“
„Nechte je vyspat, a pak je nechte jít. Ta urozená nesmí nic vědět.“
„Zbytek je na nás?“ zazubil se Opuštěný děravou čelistí.
Jen kývla a vydala se na místo, kde ukryla pronajatou wyvernu.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 TbgqqU_wezwpjO2z1HWErbZXakGy5rXKyQVC-p4202C4=w951-h705-no


Deník Lyanora Silverlight, Den první:
Den druhý:

Po návratu z výcviku byli jeho účastníci konečně seznámeni s celou pravdou – i když zvítězil tým Bravo, který dosáhl cíle a vrátil se zpět jako první, přestože nepovoleně používal magii, skutečným testem i úspěchem bylo to, jak se všichni vyrovnají s nečekanou situací a krizí.
Zatímco tým Bravo byl pochválen za spolupráci a starost o druhou skupinu, tým Alfa byl pokárán za několik hloupostí. Na doporučení seržanta Dawnspear byl rekrut Silverlight z týmu Alfa povýšen na farstridera.
Vrykulka Rhaena se rozhodla strávit nějakou dobu v pevnosti a chovala se velmi přátelsky k taurenu Orkeltovi.



Za účast (i kdyby chvilkovou) na celé šílenosti děkuji Lyanorovi, Lykourgovi/Altashovi, Taharisovi, Avelion, Thanalovi, Corinovi, Engiee, Elimu, Itherealovi/Cerothovi – tomu zejména i za GM podporu a zahrání Rhaeny a Nemekire. I kosatce Anttiovi za nahlédnutí.
Z mých postav se mihnuly: Aerin/Isiel/Pandora/Alexiel.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Anonymní Tue Aug 11, 2015 6:28 pm

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 6ZTGcjMw4hBdNXostNkiKZw-w62bLZ0hSYb1RfGsG9i7=w1249-h705-no

Lady Eynor Sunhand-Astrae jménem svého synka Eltira děkuje všem za dárky, poučné a výchovné příběhy i jejich návštěvu v den Eltirových prvních narozenin, 8. 8. 2015.

Stejně tak za statečnost při plenkové katastrofě.

Dále dává na vědomí, že během oslav nebylo ublíženo žádné hračce ani zvířátku, sladkosti byly až od tří let věku a za skvrny od žvýkačkových bublin nesou zodpovědnost jejich původci.
Stejně tak prohlašuje, že všechna taureny rozsednutá medvíďata byla posléze ošetřena nebo zužitkována jako kožešiny, a že veškeré podezřelé hračky (včetně gnómích robotů a králíčka s divným pohledem) byly zaslány do věže Arcana k prostudování.

Na zbytek pohádky o Malíčkovi třeba dojde, až se hrdinně vrátíte z výpravy proti Kultu.

Zúčastnili se: Orkelt, Ygraine, Avianna, Thanalos, Daelgar, Targ (který netušil, která bije), Surmallen (?spelling), Lykourgos, Engiee, Eltirek a Theri coby NPC, Eynor a Fidget.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 MMdWEYV9g9yeXkCe43uuKwc0b3T4SUOvKgVJWGCUqxmf=w946-h705-no

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

Příspěvek pro Anonymní Sun Aug 23, 2015 5:02 pm

Nechci rušit eventovou řadu, tak to výjmečně hodím do eventů, ale jedná se o shrnutí RP dění Smile Enjoy

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 KlkreiEyw-0Vq55wBFCm0kSGhcXiaoF2GrNMBCLKcZrJM1r9AL8y4OQ6JNQNxk33caBPUgsPg2NqxaS8iaICCi_GoF6nHXmshmLDffmqxn8VmyYaOq2TUdcxJTbY4W5qXb11FUEkfE7gYuZ0cVSKNGhWdBVKeylZHw4ur24rIIMzlwv0EjPwIYpQh9Yi-wvNdwmiHcqhfIZivCtxZqGGV7wnu_VCB1pnxAjv_5__suIn2DBgQo8mfNialxBbCma10RnzZPSXyvpN-raApaZ3qhW_bfL0w0gr_YbB_v-lEFF_Tu8OpCQb3m7xfSeKvuYPXwn_IUcTzoTVzkaZMr6RlXuVt7ooyPwlzcJN2B_N3bqe8Ha5-nbu83nSnc8PPih0x_FrvBmd-rQP35qlfN-7kfmHxC6q74v3hg0ehHSZE8JaLb2XG7OhAii2qv5P6k1pmAQunHtrm0Of26oIIk7-wLUhSDr1wYoPzfFbQuYUTCe5PZHOt53cU26ft08gUpz7rMNKBpM=w540-h382-no

Aneb, co se doslechnete u kadeřníka v lázních, pokud se rozhodnete zdržet...

Idaris, Veranis a Aramis... nebo to byl Surmallien?:
Vrány se slétají:
Nehoda, náhoda...:
Angesanovy proudy jsou dnes nevyzpytatelné...:
Kapitánčin vzkaz:

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Anonymní Tue Sep 01, 2015 8:23 am

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 VmEM6g9r8_i4kFuvY5-VfKatbL8aqHjQhi-gjbLOFuOA=w549-h705-no


Básník Severu


Na vědomost se dává, Vážení básníci, bardové, minstrelové i milovníci poezie z lidu prostého či urozeného, že soutěž o nejlepšího básníka Drsného Severu je již na spadnutí.
Zavítejte do Elrendar Keep a zapište se!
Celá sláva propukne příští neděli večer, po západu Slunce!  
Dokažte, že Váš brk dokáže předčít pero Vašich kolegů a váš jazyk je hbitý... a tím si získejte obdiv krásných žen či chrabrých mužů (i naopak).  
Svaly či postavení nehrají v této soutěži žádnou roli! Jen to, jak se postavíte a jak vám budou tleskat!
Neváhejte a zapisujte se! Zkřížme pera i tužky ve veršotepeckém klání!

Regule klání:
Každý si smí připravit a přednést v prvním kole jakoukoliv báseň.

V druhém kole bude naše Vážená lady losovat z dekády témat na které budou básníci improvizovat a skládat verše na místě.

Mezi prvním a druhým kolem proběhne samozřejmě občerstvení a ukázka připravenosti Elrendarských jednotek. (Vojenská a magická přehlídka pro vaše pobavení. Ukázka výcviku dravců a šelem, stejně tak chovu vzácných ořů. Ohňostroje!)

Seznam témat pro druhé kolo: Fénix, Pomsta, Vlasy, Milování, Magie, Slunce, Vodnice, Divoká noc, Krása, Duel.

                                                                                               


Podepsán vyzyvatel Surmallien


Důležité:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 XL2AyIxfY7aWp0hkXLh_BcDEg9dOK_iRS4cW2TPZNE9G=w711-h705-no

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Zásoby pro klání básníků I.

Příspěvek pro Anonymní Wed Sep 02, 2015 11:27 am

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Vh3S6_FJ5NcPhjrSCz95lYX4MvXNIq0R9DnzLbNYYRTR=w775-h306-no


Eskorta cenného exotického zboží pro Elrendarské klání básníků

Včerejší jednání v Silvermoon nakonec vedlo k uzavření dohody s tajemným a lehce dekadentním obchodníkem jménem Tas'adar del Rey.

Požadované zboží je ochoten doručit na smluvené překladiště jinými, než tradičními cestami, a proto pevnost ušetří na cle a daních vybíraných při použití "severní" obchodní cesty přes Quel'Thalas.

Povinností posádky ovšem je cenný náklad ochránit na "jižní" cestě a v bezpečí dovézt do pevnosti Elrendar. Místo překladiště je pečlivě střeženým tajemstvím, které bude odhaleno teprve na počátku cesty karavany.


Začátek: středa 2. 9. 2015 po 20:30h.


Pokud si přejete zahrát scénářovku někoho z Morových zemí, ozvěte se mi do začátku eventu. Lvlově neomezeno, jen si musíte uchránit lowky.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Vs6Nu8i9a9KDMZCKjsOCQV19F5qRKVxa2eudvcFk5dIy=w496-h620-no

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Básník severu, žhavé novinky!

Příspěvek pro Anonymní Sat Sep 05, 2015 11:47 am

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 J_0uEn4Gcaj3CW_7iG55qXOR79L1geSqxJjkcPVYxfuCcbM0sxRp92eYc39N-2Hc1Pqpe_sPgDU8apK-lcdg3dIAAiX3cfRZMuDYuUvkqbx44sGJVVA_zgHiGJ3pbjAO_C0dD0s7YJWYkP2qmt3z1YXcX7y8KPbBSizJSekWyLKb_tujuFXU0jeZuCaQWI3IOaVcssp8Uwu_H-nGWbIp0Cwjkr92IXk2DAI0POQpJrDGY-pzGYdQfFmCEypZ0pPPzcJafUi-w-LKczzJphN5QsjQio-ZyZsOlP-4tWX_g405-BL-2yl2h5I3lcEms82EHX2cvGGsX0bC9MhszHVok0IpLrZRi9hvXt0rQ7pBr1P0IlVYuyALqB4oo_hvfAuqMzV_3uOnbM7C0hozJ24bCV_haAY55JMqr6KQwJGXCQWF9sN_r2CSggIbwUmONENOIogbFvwh7aBguWfdgsGEHRnsKyF-t8zJkIP5qGfzrzEFsjh0TdAami8Dvil2VvPm9jy1TEwxZx4pKAIqVu6aU6Wb=w242-h323-no

Zdá se, že pro slavnostní nedělní klání básníků je vše již připraveno!
Kupci vyložili své zboží, byla otevřena věštírna a nedočkaví fanoušci měli možnost zahlédnout (i zaslechnout) několik členů L70 ETC!
Rozdávaly se podpisy!
S blížícím se večerem slávy je Elrendar Keep čím dál plnější poutníků, trhovců, řemeslníků i umělců!
Již zbývá pouze ulovit dostatek zvěřiny na gril a sláva může propuknout!



Přinášíme nedočkavým fanouškům seznam přihlášených minstrelů kteří již odpověděli na výzvu.
Samozřejmě je možné se přihlásit i na místě.




Surmallien
Ygraine Sunbreeze
Greshi
Eliendir Dawnsong
Iralius Sunleaf
Orkelt Thunderhorn




Díky početnosti umělců dojde ke změně hlasování - proběhne po druhém kole.
Smí se ho zúčastnit i básníci, kteří smí také udělit jeden hlas komukoli z vystupujících (včetně sebe, samozřejmě!)
Vzhledem ke zdravotnímu stavu lady Eynor bude jejím jménem jako rozhodčí hlasování patrně pověřena kapitánka Aerin Windsong, stejně tak k předání odměn vítězi.
Konečně příležitost zastihnout ji oděnou v něčem jiném, než ve farstriderské zbroji!


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Fs-FZbMIUEAoI-JNJqnccOZslO7ZO_JqRnmbbt0YZ9cpSjkikfugra7pwL0YfKBvYCF8H8KjqwStdeAgZB1Q_2XWXFAhCq7F7dKHFAeH8Up2HnZU9LFDNBYXszGWISww7t6Y_CTniw_AIcR-h3p8GtuyTO2KmAKqwMNrfWDINWHO4v90wnqwQJHtMenQaLH39L8-aW8Z3k05hU19KlCBD-Be7VPiRdgaAqaqAf6DeIwFReNx1-2_IIrAfEfYDo97gxlw9r11db5AEg3Mj4U4XepTz28h8kqEjnKpZo2TBJdShLs1tRZtFEFlZAuwKm5TEAoiBU0YQq4f1bjf0x8_YlM-xQslpyX8W3dMWO8e4-CwMl_vioDCuhvJ_rH5DZX4ZDA8pGQxTQRCjbcxR133M05QosQaoNoJw0IkyaEhX8ThM2R6kctPnzPOpalhEdU2587ndWWUX8sxG24FKZ-16xU3Ngf_TuWWWzD7Ii5w8IhHbzHNEDjrpHtWWbh28J-8lkLPNr58C_Dh-MpOQ0WiYeqL=w1121-h584-no


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 PlOlhTWJyc6V7ljhX3algiWgoWtqc8kkfWOCEwWihWJhF31DKhy7AnOxeTpJJkCgHXryTxsakNKdyEzDh4Tm28gJqYTH957XycLRjd3tgg98736gH4eXR9B8C6FaIGmA7aUM6Sf0tYrgn1ItJzzZXl2lLkSJjX2X5uHOwK-FbJhBN_Psmhjv-1fnpUQ1B0B4ihRyKtKYNTPD_k0rU2CJzrbS2B2hWGwILv9SzKMRwRYdn6kmJ6YJeGQPRLxL6lWiN7ClbzCSNDzvX3IGsZdF9FImym8pWRBkol5njkmuLo0N5rrSWxAX37D3PxNIfaFV9Xf9rYBD4i4zPd3HsWdTcANKeJLSRjawcEGDmmJqpsK69BYrVduPGWAJHkzz3xhAjhKAXUZRUVripM1hOavpJCVQg1WQ4I6WoaMGjLghr2kr10RbolMFtSvf9mfAzk1qa4NVpCqgmHnPApHzmklx-dbkxiwe-c02XC6No6uioY2VER65gmICBwuBjQS0sob_2gQ0xGg1cCF3oKKdTzXhNKr2=w1108-h639-no



OOC důležité info::

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Básník severu - nedělní finále!!!

Příspěvek pro Anonymní Tue Sep 08, 2015 11:01 am

Bylo, nebylo...:


Eventy u Elrendaru - Stránka 4 NKn_P4AaHtAivqiXKEONZrRDVIJvW0ITtDbjvJX0JphR9urQqFKWumGUoRaCGMk4pWPZawUxcX9qzjGk-Q2-kw26GE1h4gpYf0FCSa-DXlWtQk-Xaed4S0sdRvf4MzCGIcpRejMTNdGPhFZb3KWC_gxr5UU5zmUcVDADIlfJ2XKnR-JdS5FBPlTe9Cjblpsof2ioulPIGt6zDti4sbh9MnPaXF6eWi7lWo9jn2AXwc7HWJB991WrWF2CORvOZUJfzE5K1GBB5uxPeMvQCXlDsKQVo7PlmCukSGUrVZHxfzR-I12wta57Kzq2EEKAzVJRFHKsuaFkRcOXToa8-z45mkgeDAU8Ktq8BoAGJJtXdZjrjE88o5YTw9zCwFfhlK6Z5b9UotXDTRwWBUlVC5gTi2hzQRBwhQIHKSUZdhOwN0XleoOgTXi9viBE1hYAgMXC1sNc1TwL_uXDe_YbRvoKfj-Xujxqjffqth4ZhC1aUaDQlRU5c1wO0yLmAE78dh7jh-aJpVGGTEuyaP7SUnZ3rLoD=w920-h690-no


Velevážení diváci!
Na vědomost všem se dává, že Básníkem Severu se stala a své hbité pero široko daleko nejmistrněji ovládá...


šermířka Ygraine Sunbreeze!


Blahopřejeme k zaslouženému vítězství a slávě! Kéž její verše nalézají další a další posluchače a obdivovatele!
(A vraťte jí už někdo to pohřešované mithrilové prádlo.)


Na druhém místě se se ctí umístil Eliendir Dawnsong se eposem na pokračování o své nebožce novomanželce Engiee.
Třetí místo svým hereckým výkonem získal Surmallien, který donutil některé přítomné elfy plakat! Ušima!

Všem básníkům děkujeme za chrabrost a tvořivost, kéž je múzy nikdy neopustí. Jmenovitě krom vítězů ještě Greshimu, Iraliovi Sunleaf, Orkeltu Thunderhornovi!



Za účast děkujeme i nadšenému publiku. Stejně tak to, že nevyužili v nejslabších chvílích Appleboughova stánku a nabídky čerstvých rajčat!

Perličky z nedělního básnického klání:


Níže přinášíme záznam děl, která během večera zazněla. A ne dělovou salvou. I když k tomu leckdy nebylo daleko. Samozřejmě písař zaznamenal jen slova, ne herecké a zvukové doprovody a podání. Následně jsme mu zabránili v sebevraždě utopením v inkoustu.

Surmallien (15+):
Ygraine Sunbreeze:
Greshi:
Eliendir Altash Dawnsong:
Iralius Sunleaf:
Orkelt Thunderhorn:



Eventy u Elrendaru - Stránka 4 O8zC2kyc5zy80Uwv1XQ0HskbxLxC3YJbbU27lwgsF7Hs9p9fDqjLy8ulrNekzL_-p8rv9TU-11gEiNW78SjG_7yAPMXZSGQwluUXnswLLdfpkkS0hOKy5sW9zW5vgZ-nYixQu3OBQEDOx44JlzVgc39TlQgWG1pUzAdM5cIg0fzZXwAJGnP1X4aGnbDvyyzptBNEdki73XIxi2D1W3z3VR3BIiE-DNnjvCLxWNk5sQbbWF0jHv4hztWBibZzs419H4jxv11LazvnetVsMFMLmDqmrCt-64-EIO2a9nzHR8ZJIsdBGMCtU7pIHM2_4Ekxshu7bhFLq44ZdpiW_OVq4UFqfskYtoH5GzBU7cV-8AMxemOE2cQ7Q5GXVi3PvVRDrk4oEOD2uvdrDLdlYppYnRoF1JUD9e1EfLMd08sti5ayqLfsWjSggUJfSSDTLZwP5n5oxSihUpVll4ld3211WIaXf5g1Yfb6A_5vuWBvvQn3ItPxHEsfB19UpvpxqFDlB3bzw8ZA4jSpMSE3E5txGf-2=w870-h642-no

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Uloupená vzpomínka

Příspěvek pro Anonymní Fri Sep 18, 2015 6:57 pm

Nebyla blázen jako ostatní, nehodlala se té věci dotýkat rukou. Dotkla se jí svou myslí.
"Tak, co jsi mi to chtěl ukázat?" zašeptala a soustředila se na temný krystal ve tvaru dokonale hladké sféry, kterým jako by se stáhle hnaly černé páry a mračna.
Její ledově modré oči se rozšířily a pomalu zalily stejnou černí, jaká pulsovala orbem.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 VGTn-wVKz3_HWiMd4d0lm8uw0iePF0XyiskdZBZiSm3bWKzEiBqHXCg-C5SJm8EbsUEyBY1bx_G2W8Py_gLabcNLoG9fCiwXmIb4xQordu1OjEYV1052fMcbKhBWxSqzUVBOmT_1l7qC4CbjSoKM8XDQniQEKVXvLcG8XinSh5y8A2kdobzNux90wm4-4_jWuPiikFTfAfqrkCxDkHCCMt7oDp919b59NTMpkcyzKwPD23llaFg7EjrVgE_R9861GQH9Yf7J2IlLELWQZXqxMyPMWVOHbGDngieTcJwApeQMKoQLFSZ-RVeFO32URAUcX5zQ9Lmx7VP266arB6QWBw0o_9r6BQnxkT6gKcL4VpqpWBKexZnu-j4Q7F1fjF7xK-3AETHgS0qdnxIsAm2jTq9eXf3Kge4a5CprlKJYUwu9mHVKA_SnCFisDawRdJg1yVN2SjoiyxDRdiPpo5ayfILbgx8Q-CiVKwLHOF6G9fMbR9QkBDJVrDb8H25105DL7PY8p6hrohFkQgoqvnFhc6WbcYNL3s_rb_fD-rlLY1y7=w704-h705-no


Uloupená vzpomínka:

S trhnutím narovnala hlavu a přešla si rukou přes oči, které získaly opět svit čiré arkány.
Zadívala se stranou na otevřený zápisník a trochu si srovnala dech.
Takže ten mladý kapitán z města nelhal.
Doopravdy to něco ukazuje.
A ten, kterému říkali Scar, už tu věc nepotřebuje, proč jinak by ji nechal být? Potřeboval je jen proto, aby z orbu odstranili magickou past, se kterou si sám nevěděl rady.

Soustředěně si natáhla černou rukavici a temný orb zvedla, pak jej uložila do malé truhlice. Zavřela ji arkánním zámkem, pak ji vzala a pomalu sestoupila dolů z Měsíční věže, na nádvoří, kde již čekala družina lady Greywind.
S vyrovnanou tváří jí truhličku předala a počkala, než si drobná plavovláska obsah zkontroluje, jak bylo jejím zvykem. Arkánní zámek pro ni nebyl problém, zdálo se.
Výraz v Khiařině tváři ji ujistil o tom, že to celé není jen profesionální zájem.
Měla co dělat, aby se ovládla a nedotkla orbu ihned na místě.

"Kapitán Sunleaf říkal, že to cosi ukazuje. Je to tak?" vzpamatovala se elfka a zvedla oči. "Prý se toho dotkl a..."
"Ano, je to tak, při kontaktu s myslí či holou kůží vysílá ta věc do vaší mysli silné mentální obrazy. Zdá se, že je to uložená vzpomínka, které se někdo chtěl navěky zbavit. Vzpomínka na to, jak si vyřízl srdce... a kam jej pak ukryl," odpověděla svým obvyklým trochu povýšeným tónem, který si rezervovala pro chvíle, kdy nemluvila s mistry magie, ale s... mudly.
Khiara Greywind kývla a zaklapla víko truhličky.

"Otázkou je, komu ta vzpomínka patřila, že?" Alexiel zúžila oči a nedokázala zakrýt své pobavení.
"Scar? Zabezpečil ji tak, že se jí nedokázal zmocnit znovu sám? Nemyslím si."
"To bude vše. Děkuji za vaši ochotu a pomoc, lady Coldheart," Khiara se lehce poklonila s tónem profesionálního diplomata, "zavítejte někdy do budovy Relikviáře, až budete v Silvermoon. A platí má nabídka o spolupráci při lovu toho nathrezima."
Alexiel naklonila hlavu na stranu, pak jen lehce kývla.
"Nevyplatí se vyslovovat jméno jejich druhu nahlas a často, drahá lady. Al diel shala."
"Shorel'aran," Khiara se zamračila, přetáhla v začínajícím dešti přes vlasy širokou kápi a otočila se k čekající družině na hawkstriderech.
Vyhoupla se do sedla a dala povel zamířit do Thalassijského průsmyku.





Malý update k příběhu týkajícího se tajemného Scara, uloupeného temného orbu, malé Therisiel a dalších postav. Tímto děkuji za cca dvouměsíční RP, které se ho týkalo, následujícím postavám: Lykourgos, Engiee, Iralius, Feltalah, Daelgar, Krysa. Odměna vám dojde mailem ve hře Smile
IC známá informace tedy v pevnosti je, že orb obsahoval ukrytou vzpomínku - a byl vrácen Relikviáři a Řádu. Scara od doby, kdy ho pozorovali s krysou, nikdo v pevnosti neviděl.



Eventy u Elrendaru - Stránka 4 YqGdbJZrds-Sf1DqdaiD_gNWEHDB5pHwzDtHaO9rrLPc8Q4ksAhPgMp0cJZE3dPjiZeQjniq4B7MzVgKUGGL5yJ4b7TcfhsYtfpnkuXtU0EPmvyvWCrls14qhZrPUhB5mkcxO2PIuBnKny20ezI7ICDodslXjAQbMveGHC8yVIsf2VQF8kFPY3DK6sXvCyXmqP4gF0DqJ-e6w22g8uhhRtINRdFDrwL9FBr3PsJonKsb6kRUerZ02K5xB89C7EbIXCEupMLLEsXp964mzfGuMGSecZ_cZkNS3O2qLa6UbSvdhBRSzIDLlewAbF5JmvFFdRELTkBRElQbVXuVj3GuMt0lJ0uTnwl58mAkT30L5-UwaYzbU-fCx6r19-uL8IzmB6ugCO1ktzB2Q1oX7KzS9d0WQ8ynCUzlwzgvbOQmMTSIDYzgPazpXp-Sq-qV82JhIkSkj3S_zhRf4HuXFJAHr_jT1VD8DB6hSfKxl84pKj3xPN3iOhYAtZu-Tk39B4okIBr487w8BGeMGy5MWliCcgD78cNhHVUNHh3XAJzPJ_Lj=w925-h705-no

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Mise: Scarlet Monastery

Příspěvek pro Anonymní Sun Sep 20, 2015 11:22 am

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 TTi_H4-TnnfPtqsOUE-2ANM3bTnErUPS3QIN-LxfU5KznArn_UPLCC3GwHElxYXIJyQU1ufZ5kSJfZERRzEeXK0Sf8-p1b0pZlrcABBZqDEQvtSC2cO5stawYbSUtr5kUQuz_uO5a3U-XuVlkWma70jTGdz67S8n9HJsqA0knCPV045_raJhxtNWRqp1QIVv73QTZz_ftuodirOKzlyBc5a6vIURdZv-feJWCD2ZhYJWVLH-RYjCZ6DXIie0SQlq9Rg0gUV0LjFPffZil23WhShiK1T3dEYpwH_VMeNFA-lkc4xFBqJq7TRbQSE4oHM3oSjLWFp9N3K108WAGBhG3ijym2iMF5RP1MXmakstT0zeVfMZNQ39ds3GgqLoXEj39fcJt06geMj7NPAMwp-ka41_isXhKnWxJ6nXYBPrg3FVW1PRaVojOA0Kjb68beW9hQq0B3hv-Yf-c42fNVmYSiimdh1y91l1wFC0eYWXPY-WJFG1QBmgbWr2DEpgOM9EuRpRa-PtBohD_AiqYrV0j3auXJf_QkiTy3zde-QfcmMT=w1000-h418-no



Když po noční hlídce ze hřbitova s očima na vrch hlavy podivnou chůzí přikráčel další vystrašený rekrut, kapitánka Windsong přerušila výcvik lukostřelby a zkusila mladého elfa zadržet. Šípu střelenému před nohy obratně uskočil.
"Surmalliene? Vysvětlete! Opustil jste stanoviště?!"
"Fakt tam straší!" trval si mladík na svém a domluvy ani mírné plesknutí nedokázaly zastavit jeho třes. Leaseth provrátil oči, jako by si myslel svoje, ale raději mlčel... ze hřbitova se jich vracelo více, ale jen jeden měl mokré kalhoty. Zato kapitán Dawnspear smrděl jako trolí mumie. Po jejím tázavém pohledu jí předal knihu v ohmataných deskách.
"Jen jsme si dávali trénink odvahy a Leaseth uspěl a neopustil hlídku. Surmallien...," Thanalos se zadíval za elfem mizícím v lázních, "svým způsobem také," odkašlal si.
"Tradiční blbá hra na Fetha," poznamenala suše Hawke, která přišla zároveň s nimi, "tentokrát ale vylekal i mne. Ohledně toho ostatního jsme na hřbitově viděli jen velkou krysu a rozrytou hlínu na několika hrobech. To místo je svaté, těžko tam bude někdo či něco strašit."
"Co je to?" Aerin se zadívala na knihu, pak pověsila luk na rameno a vzala ji.
"Přinesla to vrána na jeden z nových hrobů. A smála se! Vskutku se řehtala!" Surmallien rozhodil rukama a Leaseth provrátil oči.
"Ano, všichni bychom měli jít a připravit se na boj s vránou," řekl a jako obvykle dokonale ovládal svůj výraz. To dokonalé ovládání ovšem zmizelo, když zaostřil kamsi za kapitánku k věži mágů. Protřel si oči, pak se na místo zadíval znovu a zbledl jako stěna. Na cosi ukázal.
Aerin knihu otevřela a přelétla očima, pak se zamračila a vzhlédla k ostatním.
"Fajn. Na Daelgarově pohřbu se cosi slíbilo a zdá se, že si to ten Kostěj pamatuje. Nezbývá, než mu splnit poslední přání - padl přeci, aby ochránil nás všechny. A slib... je slib."
Leaseth se na to zatvářil, jako by jedl něco kyselého, ale znovu utekl očima k věži mágů.
"Isiel...?"
"Svolávám válečnou radu do přednáškové síně! A přineste někdo k nahlédnutí i Daelgarovu závěť, ať víme, s čím počítat. Dívali se na ni mágové? Chci mapu Tirisfal a někoho, kdo se vyzná v té sektě, která obývá klášter, kde by měla ta jeho zatracená kost být! A pohyb!"

Připomenutí závěti Daelgara tar Dream:

Část Daelgarova deníku:

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 MAiKE0Y4e6v7UEtn2M45zywwXKkI7a9NMtglfMmBcywJGOtxrXv3EW6l66zoDvHXAgxsT38IaRPLJVki2QQUXutU5hWN8dBS4Ik1jXO7CQofbc_KfCTIJx_9HtqW-oIRPbaO9koxAhtSkclGmL2vBfS_KP94qUvjANmZ7Sd8q4hUOi7OY0TRuhSZmwX7zSsYLDp95TU6H-5-hTJJtHLLsL_OK3st-Bc24IcqDDHV8sVvE4AwsrvqkVj-9vkzaP3BjSwnRn60_vVHBgdNfJPUApnKQ_hV4CClALxgAD6OR9Fc-lQSdNZ-XSJ0YMuh4FjZOAZqt3gexvV244CccxS1OV2fZ8qBjgW290hRfArJAQlfmZ6YSvqPtzgDMuSPTunlawHURaCGY4i72jwNl2Rgi2fvMoOglwdlMIxtR9ASd8SW1yEFPXPJnRiAEzGjL193dwvhCyk0igKE3ncmYKoAQauRIdpxCUxoUAlm5eX1tGco-ekwS9JUWGvvw6fufwB-IIR3Oj7ckOlciNB3jBmIDaSXgcjXUCKNAPPwgFejelID=w430-h615-no

Povídá se, že z četby Daelgarova deníku nebyl nikdo moudrý, ale že pokusit se dostat do kláštera pro jeho ostatky silou se rovná sebevraždě. Povídá se, že bude zapotřebí lsti, zdravého rozumu, pohotovosti a... pokory.

Povídá se, že Leaseth proškolil vojáky pevnosti výbornou přednáškou o historii Šarlatové krusády a Stříbrného úsvitu. Také, že za dob minulých navštívil budovy kláštera a pamatoval, kdy tito smrtelníci bývali ještě plni ideálů a dobra. Proto mu prý bylo svěřeno stát se průvodcem skupiny, která se kost pod rouškou magie a intrik pokusí získat.

Povídá se, že záznam z deníku vrhl dost zvláštní světlo na totožnost krysy kradoucí v posádce prádlo a starající se o Daelgarův prázdný hrob. Stejně tak na její schopnosti. Obsah deníku byl tedy prozatím zpřístupněn jen velení pevnosti, zasvěceným přítomným a mágům.

Povídá se, že se v pevnosti začaly dít divné věci... někteří mrtví jsou zpět a živí, jiní se chovají, jako by poslední roky šel čas docela jiným směrem... možná za to může rozbitý artefakt, který nedávno družina dovezla ze severu? Ti, kteří se severské mise zúčastnili, jsou vyděšení a bijí na poplach... a zbytek posádky je má za blázny. Včetně mágyně Isiel, kterou viděli chystat piknik se svým živým bratrem, Vael'thasem... donedávna rytířem smrti!
Kdo kdy vymyslel lék na smrt?!!!

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 KGuTs-Kc13EHLWnZ9qIgmlxEN19C_D6RRh9Keq7nch0Us4TuVRSvkR9lNux0z1nXT_okaT33_rwsVazbBUZhdsSolPO5hIuJOcOA1MBlEZoVXXNKGxE1_qjgRHC60Ytq1kSG2PhApZzjYUAvQ7Kh5wDtXxk_1G64ic8HfytWtqNtO_Fb--4USDPe0QWX31aPEHmZmee-e8oDaBx0pYJftvgu9jMDKjMyHSTXHv-t4bl9WqKSx-zSszdE71A4l7LTxS1gDpDkIVGzgfmA8d0bCz9Hau4xH979NG9oES-Hduti983IxpUnHAcn5zrnXdR4loZm8GQrBQQJvjk5dHzI6hjqI2B13X49pSc22jR7o9b_bEoeMxXezZ3xyZ0OLzMAKWLPcDprSJGr_zGAofPSXa4mqQ7BzF21TcjxP5JITISv7ujs5g-6NB4NsIw4vNr3D-760puhcwDBjz189h_ZQj36STza2kEt77VXDQhN0McKtP0gtZ1OUk_P8jPYShRxZkGEK7g2jz8P2hG_vfIndS7uXi3pIYtbwE3aPQ03Snkp=w526-h661-no





Event "Výprava do Scarlet Monastery" začne dnes (neděle 20.9.2015) po 20h.
Možná jej nestihneme dokončit celý. Zváni jsou členové posádky, i ti, co by si rádi zahráli šarlatového fanatika.
Event bude mít striktní HC RP pravidla - účastí na něm s nimi souhlasíte.
Riskujete v případě neúspěchu nejhorší možné důsledky, včetně smrti postavy, proto je určen hlavně pro vyrovnané a kvalitní RPery se zkušenostmi s improvizací a sebeovládáním. Nejste-li ochotni přijmout přísné podmínky, raději si o místo v družině nežádejte. Družina skýtá maximálně 10 míst (jedno je zabráno GM charem).

Scénář eventu: Daelgar a Eynor/Astrae
autor textu deníku a závěti: Daelgar

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 0rZHnuPLdqB21wMrThB91DLqKvVdiCdmL-bfHdhoK5KuEx3hEw07lYnpFXEQ6hka9mbfwAwBeud7Toa_ipz61wfttdubuWalcULK5dcAO1NHTHfA1Zc-xBByO3YaCP6KnA8kRhPpUtqnIcipIzfqzVXsNVsXq1kPdGWa2FzjWBC6l9KTsgp7-Qwfx89OWGPjDUs3XqvKTFQWH47NsKhBlOSBcGtwg4ljXSpyVKcv9t-8go1XEgyKlrbEZPKL5CmlllX2E47jRkTR0UeDM6oKRReUWmN7yqPodbQ9XuyJ7kSfZ84OexQ7i-D6bp8c47siABr5YP_yWqkbg4YYxgAPxduamAIg-Th1B3rwZ2jy9TZgBKLarKDpssT4QGhY-pOBhF591zVV1cNBT2mwgJfocByB3VoQQ4l4PQk_nQj_KCIbOT3EBvdEITvuwpqayYE83Yxiuw4MuTWLFpuNY7_7kQQx-ird7tQRoixCHDxtGNWxUo2CDrEDA3a-KAG-G2YxecqyCyqhQNChPpy8_XB2-dNSEwcAKMK6hc0XQr86Zk0E=w388-h551-no

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Výprava pro kost

Příspěvek pro Anonymní Wed Sep 23, 2015 1:31 pm

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 W8S94pP9Rm2h18bsmbvTc1wjqdbYaIrUiRtDKA8tlGBbIqPvN1ahZS1QSUzVE7M_v-gBWXud62L-OPQsQ6Hh9T7mJ_LpnG9nBI_rF__f-2JowEAJLh2qAgGG7OWjN7Wo9DVUXhnQoh1Nq6zBogYSs1nQFRKgQP0UIXTBEZGP9WVuJNwj6JrUn_rqSKsUgKY6haKyvnxn18J0jcVtLvibn6ow-Tmo036G8Qwf3KSVpCbFVP-w8UrkKF5_tVWhcu3-4LWBK8UNwhRzlZRgNFoBwpM3WR_tko4FCi6aBh0B3-YYBHpNkc1tthtkPOnojZ6_nJvdpo_hiMJqHZwM2GXmv9Yk5N2JluQpgLs_k2XGOAVgN0LNAukMRkyQj4bSsoPNXjLO3GKLEpmlEEgIcLsKCAhNEgEcnuhF2zLoisN10Pmu2X_LiuEh_mTDsM4GmMeVCZr3OCXIykwjFk1LMpAcRX6lHJzXM-j1YVlTyRQCNCwVEuR_0FyNeeVj3ukhSd6BTGkOSEP9FS6FzN-smmaGq1t-he42dMKQm9XONCbzlaU0=w900-h698-no



"Myslela jsem, že jste chtěli zjistit, zda nemají nějaké tajné heslo či insignie, kterými se prokazují," stříbrovlasá elfka se odvrátila od pohledu na řež, která se strhla na cestě zvedající se z plání Tirisfalu do hor, kde měl stát Šarlatový Klášter. Upřela ledově modré oči na kapitána, pak na jeho rozvášněné lidi.
Družina si patrně povel "získejte informace a focus pro transmutaci" vyložila po svém.
Eskorta skupiny vojáků doprovázejících kněze ve zdobném šatu a popravčího v kápi jim přišla do cesty doslova jako na zavolanou ve chvíli, kdy se dohadovali, kudy a jak by bylo možné klášter infiltrovat.
Vlčice, která je již nějakou dobu se zájmem pozorovala z dálky, teď došla k stříbrovlasé a posadila se jí po boku.

"Řekl jsem zajmout," povzdechl si kapitán Dawnspear nad goblinem, který ještě pro jistotu po nejbližší mrtvole plivl.
"Zaútočili první!" bránil se Ogatix.
Alexiel provrátila oči a sklonila se k jednomu z těl, aby jej prohledala. Po chvilce se zvedla, v ruce prsten se symbolem rudého plamene a tabard.
"Dobře tedy, počítejte s tím, že mapa, kterou mi svěřil můj kontakt z Undercity, nemusí být aktuální. To místo je obrovské, jak řekl Leaseth, největší klášter v Azerothu. Mají za sebou několikero pokusů o infiltraci ze strany Opuštěných a zatraceně dobře si hlídají brány i stoky. Nejsou to hlupáci. Jsou to fanatici a dají se lehce vyprovokovat a manipulovat, ale nepočítejte s tím, že vám prominou jedinou chybu či neúctu. Pokud nemusíte mluvit," zadívala se na goblina, "raději držte zobák."
"Hele, já s nima mám zkušenosti," zavrčel goblin, zatímco elfka poklekla, aby načrtla na zem několik run, pak zamumlala formulku znějící starobyle i na elfštinu a jeho tělo se začalo pomalu natahovat do výšky a měnit.
"Jo, transmutace, to sem mohl zvládnout taky," dodal, ale pak si už jen prohlížel své lidské ruce a tahal se za nové vousy. Nebylo to a dokonalé, protože mu zůstal jeho vysoký pisklavý hlásek. Ygraine si ihned po proměně zkontrolovala objem horních partií a trochu zaklela. Avianna byla v prohlídce svého nového těla o dost důkladnější, než Ygraine, až z toho Surmallien vedle ní byl červenější, než jeho zbroj.

Vlčice neklidně zakňučela a elfka odstoupila od skupiny nyní podobné členům šarlatové eskorty, kterou pobili.
"Nezapomeňte na psy, které používají při stopování nepřátel. Jsou cvičeni na "nelidské" pachy," řekla a podrbala vlčici mezi ušima, "jakékoli další kouzlo ze školy transmutace vás také může zbavit této proměny, proto nepoužívejte portály, ani ty na krátkou vzdálenost. Hodně štěstí a shorel'aran."
"Pohyb," Thanalos si upravil na hlavě helmu zabavenou jednomu z mrtvých a dohlédl, aby byla těla odklizena stranou od cesty. Pak mávl mečem ke klášteru.

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 NuHvfGsnBoEMNuErMluL11-eN9z7O0wMGu4KQMmkkmHt3pgIaUpuj4Xk4gBHDLbicCrz62jLdI8mSmTx4kP9LlDIv8LDMY-PRAp-U2Ioz3HgM9geOplk77b27DHG8RFViEv6NXGQKXuDNFUI1i5sAgKRkDGnqDlXd2mgAWGOIOgQ7JCOdesDCOA2IpQTKrkUGTRwcipNg9m9vDW-gIkb5OUtxaR5n2LbBniUd3fz2fX8fQh3pOmZ2B-2Ok0_fBBhqauHaQ259nwW1gU_QbROi1z_nVadjS5jPc8lJJiL-ntvi2z5omBiD2f-6ec3-OzQw7Hp3GMT1Y76MPSxxcBv8N0743mn0KXdXtoiiDbnn1l8d0GCSnqV332umnXmmP6vMVw8J9vPG69imtrCqaindXP-HDSAmOHssWelczOWJKwagxOP8HqKt3hO8GIvHNVFOpUXKyf3u7q366jRH9hViefsx83g9kzhyggM7PABsvIMZVN1yym8RBZlBzuHeb33qvYE11rDIy_u0jXKgHf3UTQchvxOAbII2mk0dG4Bt69m=w996-h705-no

Shrnutí eventu:
K rukám Nejvyšší Inkvizitorky Whitemane:


Eventu podle Daelgarova scénáře se zúčastnili: Ygraine, Avianna, Alexiel, Surmallien, Thanalos, Altash, Ogatix
Screeny: tak různě Avelion, Eynor, Thanalos
Spawny do custom lokace (nepoužitá verze Scarlet Monastery) by Eynor



Sally Whitemane zahrána lore-wise jako přísná a lehce fanatická kněžka světla beze smyslu pro humor (pro rýpaly nope, nezdůraznila jediným slovem svou sexualitu - nemohu za to, jaký má fan-art a jak působí na mužské postavy její herní model, chudinka inkvizitorka za to prostě nemůže... zlo je ve vašich hlavách, pánové...)


Pro případné zájemce o hru a rp mezi těmito Scarlety a v této lokaci - spawn zatím ponechán (převážně dveře, mříže, NPC, smažu jen eventovou sakristii s knihami a artefakty, aby tam byly vidět hrobky); zóna je raid pro 10 osob, do kterého se dostanete jen za pomoci GM portu "oldscarletmon". RaidLeader musí být GM, aby vás k sobě portlo.

K otvírání některých dveří je zapotřebí "Scarlet Key". Padá z Arcanist Doan v SM- Library Wing. Ano, ten co z hostů dělá ovce...

Naspawněná NPC k vám budou přátelská jen po příkazu od GM .aura 53081 (neumožňuje .cast mimo DK startovni zonu, proto rovnou aura) - relogy, blink a podobné skoky vám auru zruší a NPC vás zabijí.
Aura hází custom skin humana v kápi (šarlatový posel) - lze zrušit příkazem .demorph, popřípadě přebít jiným morphem, třeba female skinem.
Tohle kouzlo vůči vám učiní přátelské i scarlety v instancích, Tyr's Hand a Northrendu. Enjoy!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Eventy u Elrendaru - Stránka 4 Empty Re: Eventy u Elrendaru

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru